Napoli zremisowało z Interem Mediolan 2:2 w meczu 26. kolejki włoskiej Serie A. Podopieczni „Rafy” Beniteza prowadzili już 2:0, ale Inter za sprawą dwójki Argentyńczyków Palacio i Icardiego zdołał doprowadzić do remisu. Wyrównujący gol padł w 87. minucie gry z rzutu karnego.

Pierwsza połowa to przewaga Interu w posiadaniu piłki, ale przewaga Napoli pod względem stworzonych sytuacji. Od początku mecz toczony był w niezłym tempie. Zarówno jedni jak i drudzy przejmowali inicjatywę i wykazywali chęć odniesienia zwycięstwa.

Bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie tego spotkania. To było zabójcze dwanaście minut gospodarzy. Na 1:0 w 51. minucie gola zdobył Marek Hamsik. Dwanaście minut później wynik na 2:0 podwyższył Gonzalo Higuain. Po dwóch golach zdobytych przez Napoli można było odnieść wrażenie, że w tym meczu nic się już ciekawego nie wydarzy, a Neapolitańczycy zgarną trzy punkty. Jednak podopieczni Roberto Manciniego zostali podrażnieni tymi golami i ruszyli do ataku. Najpierw kontaktową bramkę zdobył w 72. minucie Palacio, który wykorzystał dogranie Guarina. Kluczowa akcja, dająca remis Mediolańczykom rozegrała się w 87. minucie. Henrique ciągnął rywala za koszulkę we własnym polu karnym czym sprokurował rzut karny. Jakby tego było mało, Brazylijczyk dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, za co musiał opuścić boisko. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mauro Icardi. Argentyńczyk trafił po raz piętnasty w tym sezonie i zrównał się liczbą goli z liderującym w tabeli strzelców, rodakiem Carlosem Tevezem.

Napoli nie wykorzystało okazji, aby zbliżyć się do pozycji wicelidera i zajmuje nadal trzecią lokatę w tabeli. Inter jest dziewiąty.

08.03.2015, godz.20.45, Serie A, 26. kolejka: Napoli – Inter Mediolan 2:2(0:0)