Inter Miami zainteresowane Leo Messim. Czy to nie za wcześnie?

Leo Messi przed mistrzostwami w Katarze prezentuje wyśmienitą formę w PSG. Jest zainteresowanie wielu klubów, bo kończy mu się kontrakt. Najbardziej dziwi jednak fakt, że pod uwagę brany jest tak wczesny wyjazd do USA.

David Ornstein z “The Athletic” informuje o tym, że Inter Miami chciałoby podpisać Leo Messiego. Argentyńczyk podpisał dwuletni kontrakt z PSG, tak więc jego umowa skończy się po tym sezonie. Ekipa z Parc des Princes będzie chciała przedłużyć umowę z Messim, ale w grę wchodzi także powrót do FC Barcelony.

Zaskakująco, wcześniej wspomniany Ornstein informuje, że najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzone są z Interem Miami. MLS oczekuje, że w najbliższych miesiącach drużyna Davida Beckhama podpisze umowę z 7-krotnym zdobywcą złotej piłki. Jorge and Jose Mas zarządzający klubem wraz z Beckhamem, są w kontrakcie z ojcem Messiego, który jest jego agentem.

Środowisko Messiego dało jednak wyraźny komunikat – brak rozmów do końca mistrzostw świata. Po mundialu w Katarze rozpocznie się wyścig o podpis 35-letniego piłkarza. Transfer Leo do Stanów Zjednoczonych byłby świetną akcją marketingową promującą mistrzostwa świata w 2026, odbędą się one m.in. w USA.

Stany Zjednoczone to kierunek dla doświadczonych europejskich legend. Jadą tam piłkarze, które swoje najlepsze lata mają już za sobą. Messi miał słaby pierwszy sezon, jednak obecnie zaskakuje formą. Jest jednym z najlepszych piłkarzy pierwszej części tego sezonu. Pokazuje swój wysoki poziom we Francji, ale także w lidze mistrzów.

Jego świetne występy pokazują, że może jeszcze wiele osiągnąć w europejskiej piłce. Nie wykluczam, że kiedyś nadejdzie ten dzień, że odejdzie do Interu Miami czy LA Galaxy, jednak jeszcze nie na to pora. Po mistrzostwach rozpocznie się kolejna saga transferowa z Leo, jednak doniesienia o transferze do słonecznej Florydy włożyłbym między bajki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.