Ingolstadt zwyciężył w pojedynku beniaminków

Ingolstadt na zakończenie 13.serii gier niemieckiej Ekstraklasy przed własną publicznością pokonał 3:1 Darmstadt

Wynik meczu otworzył w 9.minucie Sulu, który wykorzystał podanie Rauscha. Mimo mniejszej aktywności w pierwszej odsłonie to przyjezdni schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką. W 58.minucie do wyrównania doprowadził Bauer, pokonując kąśliwym uderzeniem Mathenię. Kilka chwil później sytuacja zmieniła się niczym w kalejdoskopie, ponieważ sędzia przyznał gospodarzom rzut karny. Do jedenastki podszedł Hartmann i pewnym strzałem zmylił goalkeepera. Sympatycy gości jeszcze mieli nadzieję na odmienienie losu, ale ta nadzieja umarła na dwie minuty przed końcem, bo Hartmann po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Ingolstadt po tym spotkaniu awansował na 8.miejsce w ligowej tabeli. Z kolei zawodnicy Schustera będą zajmować 13.lokatę z dorobkiem czternastu punktów.

Ingolstadt 3:1 Darmstadt

Strzelcy:

0:1 Sulu (9′)

1:1 Bauer (58′)

2:1 Hartmann (k) (60′)

3:1 Hartmann (88′)

Żółte kartki: Rosenthal (2′), Niemeyer (49′), Hartmann (54′), Gross (63′), Sulu (90+2′)

Arbiter: K. Kircher

Skład gospodarzy:  Özcan – Levels, Matip, Hübner, Suttner (16. Bauer) – Groß, Roger, Brégerie (57. Lex), Morales – Hartmann (89. Cohen), Hinterseer

Skład gości: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, J. Díaz (86. Rajković) – Niemeyer (77. M. Vrančić), Gondorf – Heller, Rosenthal (68. Kempe), Rausch – Stroh-Engel