I Liga: Zwycięstwo Miedzi z Górnikiem na inaugurację

W meczu otwierającym rozgrywki I Ligi w sezonie 2016/17, Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie drużynę Górnika Zabrze 1:0.

Zarówno Miedź jak i Górnik mają aspiracje do tego, by w tym sezonie awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Od początku byliśmy świadkami otwartego spotkania, jedna i druga ekipa stwarzała okazje. Bardziej konkretni w swoich atakach byli jednak gospodarze. Już w pierwszej połowie Zabrzan uratował słupek. Pierwsze czterdzieści pięć minut było raczej pod dyktando Miedzi. W 69′ minucie słowa te się potwierdziły, gdy do siatki trafił Bartczak. Górnik nie był już w stanie odpowiedzieć i w ten sposób przegrał swój pierwszy mecz o stawkę, po spadku z Ekstraklasy. Co ciekawe, jest to dziesiąty mecz o punkty z rzędu, gdzie Zabrze nie jest w stanie zwyciężyć na wyjeździe. Ostatni raz trzy punkty z terenu rywala Górnik wywiózł w grudniu, pokonując Zagłębie Lubin 2:4 w 21. kolejce Ekstraklasy. W drugiej serii spotkań Zabrze u siebie podejmie Stal Mielec, a Miedź zagra na wyjeździe z MKS Kluczbork.

Miedź Legnica: Kapsa – Bartczak, Midzierski, Stasiak, Gorskie – Rasak, Forsell, Oscar Martin, Garguła – Bartkowiak (82′ Łukasiewicz), Batin (72′ Chrzanowski)

Górnik Zabrze: Kuchta – Kopacz, Szeweluchin (75′ Kwiek), Danch, Kurzawa, Nowak (60′ Przybylski), Plizga, Grendel, Urynowicz (46′ Skrzypczak), Matuszek, Gergel

Miedź Legnica 1:0 (0:0) Górnik Zabrze