I liga: Trzy punkty zostają w Zabrzu

Własne

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu 11. kolejki I ligi piłkarze Górnika Zabrze pokonali na własnym stadionie Chrobrego Głogów 2:1 mimo, że do 79. minuty przegrywali. Goście przez większość spotkania grali w dziesięciu.

Mecz dla gości rozpoczął się znakomicie, bowiem już w dwunastej minucie po strzale Mateusza Machaja wyszli na prowadzenie. Dla 27-letniego pomocnika była to druga bramka w sezonie. Czternaście minut później Karol Danielak za faul taktyczny obejrzał czerwoną kartkę i piłkarze z Dolnego Śląska musieli sobie radzić w osłabieniu. Korzystny wynik dla podopiecznych Ireneusza Mamrota utrzymywał się aż do 79. minuty, kiedy to Igor Angulo zdobył wyrównującego gola. Gospodarze poszli za ciosem i w ostatniej minucie meczu ponownie po strzale Igora Angulo Górnik wygrał spotkanie. Hiszpański napastnik z pięcioma trafieniami jest najskuteczniejszym piłkarzem 14-krotnego mistrza Polski.

W następnej kolejce Górnik zagra w Chojnicach (8.10.2016, godz. 15:00), a Chrobry podejmować będzie MKS Kluczbork (8.10.2016, godz. 17:00).

2.10.2016, godz. 12:45 Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 2:1 (0:1)