

I liga: Przed nami 5. kolejka, najciekawiej w Bełchatowie
Przed nami 5. seria spotkań I ligi. Najciekawiej zapowiada się starcie w Bełchatowie, gdzie spotkają się drużyny, które w zeszłym sezonie grały w Ekstraklasie, czyli Bełchatów i Zawisza.
To będzie prawdziwy hit 1. ligi, bowiem obie drużyny z takim samym dorobkiem punktowym (siedem) znajdują się wysoko w tabeli. GKS jest szósty, a Zawisza pierwszy. W ostatnim spotkaniu tych drużyn (30. maja) również w Bełchatowie lepsi okazali się goście. Podopieczni Mariusza Rumaka wygrali wysoko 4:1. Ale czy można porównywać dzisiejsze spotkania do tego z 35. kolejki ekstraklasy sezonu2014/2015? Wydaje się, że nie, ponieważ w obu drużynach nastąpiły przemeblowania składu. Zarówno z GKS-u jak i z Zawiszy odeszło aż dziesięciu piłkarzy, którzy grali w tamtym meczu. Z Bełchatowa ubyli: Zubas, Zbozień, Wacławczyk, Baranowski, Prokić, Piech, Olszar, Mójta, Małkowski, Komołow plus bracia Makowie, którzy akurat nie grali), a z Zawiszy: Sandomierski, Wójcicki, Marić, Świerczok, Pulhac, Pawłowski, Majewskij, Denković, Barisić, Alvarinho.
Inne spotkania, na które warto się wybrać odbędą w Gdyni i w Nowym Sączu. Do trójmiasta na mecz z Arka przyjadą piłkarze Wigier Suwałki, a do Nowego Sącza zawita Chrobry Głogów.
5. kolejka rozłożona jest na dwa dni. Jutro również czeka nas ciekawe starcie. Zamykająca tabelę, Miedź Legnica podejmie trzecią drużynę z poprzedniego sezonu, Wisłę Płock. Gospodarze do tego meczu przystąpią z nowym trenerem, Ryszardem Tarasiewiczem. Jak podziała nowa miotła przekonamy się już jutro.
Interesujące starcie zapowiadało się także w Bytowie, ale stadion, na którym swoje mecze rozgrywa jedyna drużyna, która jeszcze nie doznała porażki nie spełnia wymogów licencyjnych i spotkanie ze Stomilem zostało przełożone na 23. września.
program 5. kolejki I ligi:
26.08, 17.00 MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec
26.08, 17.00 Rozwój Katowice - Chojniczanka
26.08, 17:30 GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz
26.08, 18.00 Sandecja - Chrobry Głogów
26.08, 18:30 Arka Gdynia - Wigry Suwałki
26.08, 19.00 Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki
27.08, 17.30 Miedź Legnica - Wisła Płock
27.08, 18.00 Pogoń Siedlce - GKS Katowice
[table id=8 /]
-
AktualnościFIFA: zwycięski gol Anglii z Norwegią był prawidłowy – analiza nie wykazała kontaktu z instalacjąNowacki / 12 lipca 2026, 13:14
-


AktualnościJude Bellingham odpowiada Thomasowi Tuchelowi po awansie Anglii: „Trzeba być bardziej pozytywnym”Nowacki / 12 lipca 2026, 13:07
-


AktualnościArgentyna pokonała Szwajcarię 3:1 po dogrywce i awansowała do półfinału. Scaloni: „Dziś dużo cierpieliśmy”Nowacki / 12 lipca 2026, 12:47
-


AktualnościArgentyna - Szwajcaria oceny pomeczowe (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:58
-

AktualnościStatystyki z meczu Argentyna - Szwajcaria. Liczby i dane po meczu (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:46
-

AktualnościOceny piłkarzy po spotkaniu Norwegia - Anglia (11.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 2:08





































