I liga: Podział punktów na inauguracje kolejki

W pierwszym meczu 11. kolejki I ligi Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Dla obydwu zespołów był to trzeci mecz bez zwycięstwa.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Legnicy długo czekali na bramki. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu na prowadzenie wyszli goście po strzale z rzutu karnego Tomasza Podgórskiego. Dla 30-letniego pomocnika był to trzeci gol w tym sezonie. Wynik spotkania na minutę przed końcem ustalił Jonathan de Amo. Dla hiszpańskiego obrońcy był to premierowy gol na polskich boiskach.

W następnej serii spotkań obie drużyny zagrają z beniaminkami. Miedzianka zagra w Puławach z miejscową Wisłą, a Górale podejmować będą Stal Mielec.

30.09.2016, godz. 18:00 Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Jonathan de Amo 89′ – Tomasz Podgórski 80′ (rzut karny)
żółte kartki: de Amo, Łuszkiewicz – Sokołowski.

Miedź: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow, Michał Bartkowiak (90′ Hunter Gorskie), Keon Daniel, Damian Rasak, Łukasz Garguła (67′ Paul Batin), Mariusz Rybicki (75′ Adrian Łuszkiewicz), Petteri Forsell.

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Marek Sokołowski, Józef Piaček, Robert Menzel (22′ Mariusz Magiera), Paweł Tarnowski (85′ Ariel Wawszczyk), Łukasz Sierpina, Daniel Feruga (90′ Dariusz Kołodziej), Daniel Mikołajewski, Damian Chmiel, Tomasz Podgórski, Róbert Demjan.