I Liga: Górnik Zabrze poległ w szalonym meczu!

Piotr De Bever

Górnik Zabrze w ostatnim sobotnim spotkaniu 15.kolejki I Ligi sezonu 2016/17, przegrał na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków (0:1).

Gospodarze przez blisko godzinę gry musieli sobie radzić w osłabieniu, bo czerwoną kartkę obejrzał Kopacz. Podopieczni Marcina Brosza powinni prowadzić w 65.minucie zawodów, ale rzutu karnego nie potrafił skutecznie wyegzekwować Angulo. Intencje napastnika idealnie odczytał Piotr Misztal. Nieudolne ustawienie bloku obronnego Górnika w 81.minucie wykorzystał Kita. Gol w końcowej fazie pojedynku rozbił psychicznie Zabrzan.

Zawodnicy Dariusza Kubickiego przybliżyli się do miejsca barażowego (15. GKS Tychy). W tej chwili strata wynosi zaledwie dwa oczka.