I Liga: “Górale” przyjadą do Legnicy – zapowiedź spotkania

Katarzyna Wysokińska - Piłkarski Świat.com

Przed nami 11.kolejka rozgrywek I Ligi. Nadchodzącą serię gier zaczniemy od jakże ciekawie zapowiadającego się spotkania: Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko Biała. Zapraszam się do zapoznania się z mini – zapowiedzią.

Obie ekipy są sąsiadami w ligowej stawce. Gospodarze zajmują ósmą lokatę, a „Górale” są na siódmym miejscu.

Ekipa dowodzona przez Ryszarda Tarasiewicza, Miedź Legnica, nie przegrała ostatnich pięciu spotkań w rozgrywkach (2 zwycięstwa – 3 remisy). Opiekun „Miedzianki” będzie miał komfort przy ustalaniu wyjściowego składu, ponieważ w kadrze nie zanotowano większych kontuzji.

Kibice powyżej wymienionego klubu problemów mogą się doszukiwać się w ofensywie, bo „Taraś” nie dysponuje napastnikami, którzy dawaliby gwarancję goli. Na niskim poziomie wyróżnia się fiński snajper, Peter Forsell. Miedź Legnica po dziesięciu meczach jest trzecią najgorszą drużyną w klasyfikacji strzelonych bramek. Kolejną bolączką sympatyków jest nierówna dyspozycja na własnym obiekcie (osiem punktów na piętnaście możliwych).

Podbeskidzie Bielsko – Biała wyrasta nam na eksperta ds. spotkań na wyjeździe. Spadkowicz poprzedniego sezonu Ekstraklasy ma kapitalny bilans w tym względzie: 4 zwycięstwa – 1 porażka. Dariusz Dźwigała będzie liczył na podtrzymanie tej serii. W tym ma mu pomóc m.in. Robert Demjan, który z czterema trafieniami jest w czołówce snajper bieżącej kampanii. Przyjezdni mają korzystną statystykę pojedynków z Miedzią, ponieważ grali z nią siedem razy… i pięciokrotnie okazywali się od niej lepsi (wzięte pod uwagę zostały różne oficjalne rozgrywki).

Muszę Państwu przyznać, że mam wielkie problemy ze wskazaniem faworyta nadchodzącej potyczki. Jeśli już miałby się tego podjąć, to chyba na kuponie postawiłbym „1”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *