I liga: Dziewięć bramek w Bielsku

W jedynym piątkowym spotkaniu 9. kolejki I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na własnym stadionie z liderem rozgrywek, Zagłębiem Sosnowiec 4:5.

Wynik meczu już w drugiej minucie spotkania otworzył Paweł Tarnowski. Dwanaście minut później był już remis. Wyrównującą bramkę zdobył Sebastian Dudek. W 26. minucie po golu Žarko Udovicicia goście wyszli na prowadzenie, które w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższył Vamara Sanogo. Kiedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty gospodarze po przerwie wyszli na prowadzenie. Najpierw w 53. minucie na 2:3 strzelił Daniel Feruga, a osiem minut później wyrównał Łukasz Sierpina. Kwadrans przed końcem Górale po bramce Robert Demjana drugi raz wyszli na prowadzenie. Jednak gości to nie załamało i ponownie doprowadzili do remisu. W 80. minucie bramkę na 4:4 zdobył Sanogo. Zagłębiacy poszli za ciosem i na cztery minuty przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Martin Pribula.

6.09.2016, godz. 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowec 4:5 (1:3)
Paweł Tarnowski 2′, Daniel Feruga 53′, Łukasz Sierpina 61′, Róbert Demjan 76′ – Sebastian Dudek 14′, Žarko Udovičić 26′, Vamara Sanogo 45′, 80′, Martin Pribula 86′
żółte kartki: Feruga, Piaček, Baran – Matusiak, Łuczak.

Podbeskidzie: 33. Mateusz Lis – 10. Marek Sokołowski, 15. Jozef Piaček, 19. Martin Baran, 5. Mariusz Magiera (56, 23. Róbert Demjan) – 21. Paweł Tarnowski, 7. Adam Deja, 14. Damian Chmiel (87, 6. Ariel Wawszczyk), 27. Daniel Feruga, 11. Łukasz Sierpina – 28. Szymon Lewicki.

Zagłębie: 92. Jakub Szumski – 30. Konrad Budek, 18. Arkadiusz Najemski, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić – 8. Robert Bartczak (62, 16. Dawid Ryndak), 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek (70, 89. Wojciech Łuczak), 6. Tomasz Nowak, 19. Martin Pribula – 27. Vamara Sanogo (90, 4. Kamil Wiktorski).