I liga: Dolcan wygrał z Widzewem i wciąż jest w grze o awans

Robert Skumiał

W zaległym spotkaniu 19. kolejki I Ligi Dolcan Ząbki pokonał na własnym stadionie Widzew Łódź 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry.

Po 21. spotkaniach klub spod Warszawy zajmuje siódme miejsce tracąc do trzeciej w tabeli Wisły Płock dziewięć punktów. Z kolei Widzewiacy są czerwoną latarnią ligi i do bezpiecznego miejsca tracą czternaście punktów, czyli półtora razy więcej niż zdobyli w 20. rozegranych meczach (Widzew ma 9 punktów).

W 53. minucie spotkania po strzale Mariusza Rybickiego na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście. Minutę późnej wyrównał Michał Bajdur. 20-letni pomocnik wypożyczony z Legii strzelił swoją drugą bramkę w trzecim wiosennym spotkaniu. Wynik meczu w 68. minucie na 2:1 ustalił Rafał Grzelak

18.03.2015, godz. 15:30 Dolcan Ząbki – Widzew Łódź 2:1 (0:0)
Gol0:1 – 53′ Mariusz Rybicki
Gol1:1 – 54′ Michał Bajdur
Gol2:1 – 68′ Rafał Grzelak

zolta-kartka-yellow-cardDamian Kądzior, Daniel Gołębiewski, Piotr Klepczarek – Tsubasa Nishi, Szymon Zgarda, David Kwiek