Hit nie zawiódł! Roma deklasuje Inter

Brozović

inter.it

W hitowym starciu kolejki, Inter przegrał z Romą 1:3.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęła Roma, która już w 12. minucie spotkania objęła prowadzenie za sprawą Radjy Nianggolana, popisując się genialnym uderzeniem z przed pola karnego. Pierwsza połowa w wykonaniu Interu było najsłabsze od kiedy drużynę przejął Stefano Pioli. Za dużo było gry szarpanej, bałagan w formacjach. Jedyny, który zasłużył na pochwały po pierwszej połowie był Roberto Gagliardini, zdecydowanie najlepszy zawodnik. Roma była bardziej konsektywna, zdecydowanie przeważając pod każdym względem. Kibice ostrzyli sobie żeby na drugą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Candrevy, jednak Szczęsny sparował piłkę na rzut rożny. Polski bramkarz walczył o 11 czyste konto. Kolejny groźny strzał Interu, tym razem Perisić, i ponownie bardzo dobra parada Wojciecha. 56 minuta to kolejna bramka Nianggolana i znowu piękna. Inwidualna akcja Belga okraszona potężnym strzałem. Dla popularnego “Ninjy” była to dziewiąte trafienie w tym sezonie. Nie da się ukryć, że dla Nianggolana jest to najlepszy sezon w karierze. Inter wydawał się być kompletnie w rozsypce, bez jakichkolwiek argumentów na doprowadzenie do remisu. Kompletnie nie widoczny był Mauro Icardi. Inter w 73 minucie powinien otrzymać rzut karny za faul Strootmana na Perisicu i kto wie, czy Inter nie złapał by kontaktu z Romą. Mimo wielu rzutów rożnych, Nerrazzuri nie mieli z nich żadnego pożytku. W 81 minucie Inter zdobył bramkę kontaktową za sprawą Icardiego. Niestety, Wojciech Szczęsny nie zachowa kolejnego czystego konta. Brawa należą się również Perisicovi, który świetnie pociągnął akcje, wykladając piłkę jak na tacy. Chwilę później rzut karny w przeciwną stronę! Medel sfaulował Dzeko, a sędzia nie zawachał się wskazać na wapno. Rzut karny pewnie strzelił Perotti, i było już po meczu. Nic więcej się nie wydarzyło, Inter poległ na Giuseppe Meazza z Romą 1:3. Hit nie zawiódł ! Szkoda jedynie straconej bramki przez Szczęsnego.

Inter – Roma 1:3 ( 81. Icardi – 12, 56. Nianggolan, 84. Perotti)

Inter: Handanovic, Murillo, Medel D’Ambrosio, Candreva ( 75. Gabriel Barbosa) , Gagliardini, Kondogbia, Perisic, Brozovic ( 55.Eder) , Joao Mario, Icardi.

Roma: Szczesny, Rudiger, Manolas, Fazio, Juan Jesus, De Rossi( 84. Parades) , Strootman, Salah ( 71. Perotti) , Nainggolan, Peres (89. Vermaalen) , Dzeko.

Arbiter : Paolo Tagliavento