Hamburczycy z przełamaniem w lidze

goal.com

Na inaugurację 19. kolejki 1.Bundesligi, HSV Hamburg przed własną publicznością odniósł zwycięstwo z Bayerem Leverkusen (1:0). Ogółem obejrzeliśmy słabe spotkanie, w którym jak na lekarstwo było akcji ofensywnych.

Po wznowieniu drugiej połowy świetną okazję miał 24-letni Amerykanin Bobby Wood, lecz jego uderzenie wylądowało na porzeczce bramki strzeżonej przez Bernda Leno. Natomiast w 76. minucie w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Grek Kyriakos Papadopoulos i celnym strzałem głową pokonał golkipera. Punkt mógł jeszcze uratować Stefan Kießling, ale trafił w poprzeczkę. HSV wskoczyło na szesnastą lokatę i już za tydzień zmierzy się z rewelacją sezonu Red Bull Leipzig.

HSV Hamburg – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Papadopoulos 76′

Hamburg: Adler – Diekmeier, Papadopoulos, Mavraj, Ostrzolek – Ekdal, Jung – N. Müller (Waldschmidt), Holtby (Djourou), Kostić (Hunt) – Wood

Bayer: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell – Bellarabi (65. Brandt), Baumgartlinger (Kießling), Aranguiz, Kampl – Volland, Mehmedi (Bailey)

Sędzia: Jochen Drees