UEFA

W meczach Grupy H, 4. kolejki Ligi Europejskiej, Arsenal zremisował z Crveną Zvezdą 0:0, a Kolonia pokonała BATE 5:2. Kanonierom ten remis wystarczył by zapewnić sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy.

W pierwszej połowie kibice na Emirates nie zobaczyli goli, choć obie drużyny miały ku temu okazje. W barwach Arsenalu blisko gola był Olivier Giroud, który po podaniu Theo Walcotta, uderzył blisko słupka bramki Crvenej, jednak bramkarz gości instynktownie odbił piłkę.  Goście z Serbii także powinni zdobyć gola. Tuż przed przerwą, Mitchell Donald świetnie podał do Richmonda Boakye, ten jednak pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arsenalu.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, brakowało tylko bramek. Ostatecznie Arsenal zremisował z Crveną Zvezdą 0:0. ale ten remis wystarczał by awansować do 1/16 finału Ligi Europy.

01.11.2017, 4. kolejka  fazy grupowej Ligi Europy (Grupa H), Emirates Stadium

Arsenal-Crvena Zvezda Belgard 0:0

Arsenal: Matthew Macey –  Mathieu Debuchy, Mohamed Elneny, Rob Holding – Reiss Nelson, Francis Coquelin, Joe Willock (Eddie Nketiah 68′), Ainsley Maitland Niles, Theo Walcott, Jack Wilshere – Olivier Giroud

Crvena: Milan Borjan – Filip Stojković, Damien Le Tallec, Vujadin Savić, Marko Grobeljic – Aleksandar Kristić, Mitchell Donald, Slavoljub Srnić (Uroš Račić 86′), Guélor Kanga (Nemanja Milić  70′), Nemanja Radonjić (Aleksandar Pešić 89′)- Richmond Boakye

Żółte kartki: Rob Holding

Sędzia:Luca Banti

Na stadionie RheinEnergieStadion, kibice Köln szybko zobaczyli bramkę swoich ulubieńców, bo już w 16. minucie. Po świetnym podaniu jednego z pomocników gospodarzy, gola zdobył Simon Zoller. Już kwadrans później goście wyrównali. Sprytne podanie z rzutu wolnego Alexeia Riosa na przed pole karne do Nemanji Milunovića i piękny strzał z pierwszej piłki i gol dla BATE. Podopieczni Petera Stögera nie otrząsnęli się po pierwszej bramce, a już stracili drugą. Znowu dośrodkowywał Rios, a pięknym strzałem z nożyc popisał się Mikalay Signevich.

Drugą połowę z przytupem rozpoczęli gospodarze. Yūya Ōsako przyjął piłkę przed polem karnym i strzałem z prostego podbicia nie dał szans bramkarzowi. Chwilę później drużyna z Kolonii już prowadziła. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Sehrou Guirassy. Jakiekolwiek marzenia o remisie  mistrzów Białorussi, drugim golem zamknął Ōsako. Fatalnie grających w drugiej połowie gości, ostatecznie dobił Miloš Jojić.

FC Köln – BATE Borisov 5:2 (1:2)

Simon Zoller 16′, Yūya Ōsako 54′ 82′, Sehrou Guirassy 64′,Miloš Jojić 90′  – Nemanja Milunović 31′, Makalay Signevich 33′

FC Köln: Timo Horn – Frederik Sørensen, Dominic Maroh, Dominique Heintz, Konstantin Rausch – Christian Clemens (Yūya Ōsako 46′), Matthias Lehmann, Salih Özcan, Leonardo Bittencourt – Simon Zoller (Paweł Olkowski 83′), Sehrou Guirassy (Miloš Jojić 70′)

BATE: Denis Scherbitskiy – Alexei Rios, Vitali Gajduchik (Jasse Tuominen 82′), Nemanja Milunovic, Denis Polyakov – Aleskandr Volodjko (Vitali Rodionov 70′), Stanislav Dragun, Mikhail Gordejchuk (Maksim Volodjko 60′) , Mirko Ivanić, Igor Stasevich – Mikalay Signevich

Żółte kartki: Frederik Sørensen, Dominic Maroh – Vitali Gajduchik, Nemanja Milunovic, Igor Stasevich

Sędzia: Aleksandar Stavrev