Grad goli na Stamford Bridge

twitter.com/ChelseaFC

W meczu 4. kolejki Grupy G Ligi Mistrzów Ajax zremisował na wyjeździe z Chelsea 4:4.

Jednym z hitów 4. kolejki Ligi Mistrzów było starcie Chelsea z Ajaxem. W poprzedniej kolejce w Amsterdamie górą okazali się podopieczni Franka Lamparda wygrywając 0:1 po bramce rezerwowego Batshuaiy’ego.

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge w pierwszych minutach przeżyli małe trzęsienie ziemi. W 2. minucie na prowadzenie wyszli goście. Dośrodkowanie Promesa zaskoczyło Kepę i mieliśmy 0:1. Na odpowiedź The Blues nie trzeba było długo czekać. Już kilka sekund później po faulu na Pulisiciu został podyktowany rzut karny. Do piłki podszedł Jorginho i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Wszystko rozpoczęło się jak u Hitchcocka więc dalej scenariusz jak w jego filmach. W 20. minucie znakomite dośrodkowanie Ziyecha na głowę Promesa i mieliśmy 1:2. Błąd przy bramce zaliczył kapitan Azpilicueta. W 35. minucie kibice Chelsea przeżyli kolejny szok. Hakim Ziyech uderzył piłkę z okolic rzutu rożnego w taki sposób, że wpadła ona do bramki. Na powtórkach widać, że odbiła się od głowy Kepy i dopiero trafiła do siatki.

W 55. minucie oglądaliśmy kolejną bramkę Ajaxu. Akcja prawą stroną boiska, Ziyech podaje piłke do dobrze ustawionego van de Beeka, a Holendrowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki. Podobnie jak w pierwszej połowie działo się bardzo dużo. Bramkę na 2:4 zdobył Azpilicueta po przedłużeniu piłki przez Abrahama. W 69. minucie wydarzyło się coś co przejdzie do historii piłki. Za faul na Abrahamie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Blind. Koledzy z drużyny tak się za nim wstawili, że jego partner ze środka obrony również otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. W 71. minucie mieliśmy rzut karny dla Chelsea. Do piłki podobnie jak w pierwszej połowie podszedł Jorginho i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 74. minucie Stamford Bridge oszalało. Chelsea za sprawą Jamesa wyrównała.

Ten mecz przejdzie do historii jako jeden z najbardziej emocjonujących. Wszystko było w tym meczu. Mimo to, że jesteśmy dopiero w 4. kolejce poznaliśmy mocnego kandydata do meczu sezonu w Lidze Mistrzów.

5 listopad 2019, 4. kolejka Ligi Mistrzów grupa G, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea – Ajax 4:4 (1:3)

Jorginho 5′ (k) 71′ (k), Azpilicueta 63′ , James 74′ – Abraham ‘2 (s), Promes 20′ , Kepa 35′ (s) , van de Beek 55’

Chelsea: Kepa – Tomori, Zouma, Azpilicueta, Alonso (46′ James) – Kovacić (87′ Batsuayi), Jorginho, Willian – Mount (60′ Hudson – Odoi), Abraham, Pulisic

Ajax: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – van de Beek, Ziyech (73′ Alvarez), Martinez – Neres (72′ Schuurs), Tadić, Promes

żółte kartki: Tomori, Azpilicueta – Veltaman, Blind, Promes

czerwona kartka: Blind (za drugą żółtą), Veltman (zagranie ręką)

sędzia: Gianluca Rocchi