Górnik wygrywa w Poznaniu

W meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Górnikiem Zabrze 0:3. Dwie bramki zdobył Igor Angulo, swoje trafienie dołożył także Boris Sekulić.

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Obie drużyny przed tym meczem były w kryzysie, Górnik ostatnio uległ Piastowi 0:2 i zajmował 14. miejsce w tabeli. Gospodarze dosyć niespodziewanie polegli w Legnicy 2:3 i po 2. zwycięstwach z rzędu znowu musieli poczuć gorycz porażki.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 6. minucie. Do wybitej piłki z pola karnego dopadł Robert Gumny, ale strzelił w trybuny. Kolejną szansę do pokonania bramkarza Górnika miał Maciej Makuszewski, lecz Martin Chudy dobrze interweniował po strzale pomocnika Lecha. Goście odpowiedzieli w 15. minucie. Walerian Gwilia kopnął sprzed pola karnego jednak Jasmin Burić sparował piłkę na rzut rożny. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy, ponownie zaatakował Lech. João Amaral zdecydował się na uderzenie z dystansu jednak piłka nie zagroziła bramce Górnika i poleciała w trybuny. W końcowych minutach pierwszej połowie podopieczni Marcina Brosza wyszli na prowadzenie. Giannis Mystakidis podał do Jesúsa Jiméneza, ten popędził w kierunku pola karnego, podał piętką do Igora Angulo, a napastnik Górnika bezlitośnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Do przerwy Górnik prowadził w Poznaniu 1:0.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Lech grał atakiem pozycyjnym, a podopieczni Marcina Brosza wychodzili kontrami. Pierwsze uderzenie w drugiej połowie oddali Zabrzanie. Z dystansu strzelał Szymon Żurkowski jednak uderzył bardzo niecelnie. W 67. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Gwilia dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę przedłużył Igor Angulo, a do siatki wpakował ją Boris Sekulić. W końcowych minutach spotkania, gola kontaktowego dla Lecha mógł strzelić Timur Żamaletdinow, lecz z kilku metrów strzelił w trybuny. Niewykorzystana okazja zemściła się na Lechu i zadał jeszcze jeden cios. Sekulić podał do Angulo, ten przedostał się w pole karne, uderzył pod nogami Nikoli Vujadinovica i pokonał bramkarza gospodarzy. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło i Lech Poznań przegrał z Górnikiem Zabrze 0:3.