Górnik pewnie wygrywa z Trencinem w meczu towarzyskim

fot: gornikzabrze.pl

Górnik Zabrze pokonał AS Trencin 3:1 w meczu sparingowym. Bramki dla zabrzan zdobyli Igor Angulo i dwie Kamil Zapolnik, gola honorowego dla klubu z Słowacji strzelił David Depetris.

Podopieczni Marcina Brosza już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Davida Kopacza, który uderzył sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Igor Šemrinec. Kolejna ofensywna okazja Górnika zakończyła się rzutem karnym dla Zabrzan, w polu karnym faulowany był Igor Angulo. Sam poszkodowany wykonał jedenastkę i pewnym uderzeniem dał prowadzenie polskiemu klubowi. W końcówce pierwszej połowy swoją pierwszą bramkę w nowym klubie mógł zdobyć Erik Jirka, lecz główkował nad bramką.

W drugiej połowie Marcin Brosz dał szansę zmiennikom i zmienił całą wyjśćiową jedenastkę. Już na początku drugiej części Zabrzani mieli drugi rzut karny. Tym razem bramkarz Trencina sfaulował Piotra Krawczyka. Do jedenastki podszedł Kamil Zapolnik i podobnie jak Angulo pewnie strzelił. Były gracz GKS-u Tychy mógł wpisać się drugi raz na listę strzelców w 71. minucie, ale zmarnował stuprocentową sytuację. Napastnik Górnika zrehabilitował się pod koniec meczu, gdy był faulowany w szesnastce i sędzia podyktował kolejnego karnego dla podopiecznych Brosza. Faulowany Zapolnik drugi raz podszedł do jedenastki i drugi raz pewnie ją wykorzystał. W 87. minucie gola honorowego strzelili gracze Trencina. David Depetris dostał podanie od jednego z kolegów, minął Przemysława Wiśniewskiego i pewnym uderzeniem pokonał Tomasza Loskę. Ostatecznie Górnik Zabrze pokonał AS Trencin 3:1.

Górnik Zabrze – AS Trencin 3:1 (1:0)