Giorgio Chiellini po operacji. Wróci za pół roku

juventus.com

35-letni Giorgio Chiellini przeszedł operację prawego kolana, ponieważ kilka dni temu zerwał więzadła krzyżowe. Juventus Turyn dodał także, że doświadczony Włoch będzie gotowy do gry za pół roku.

– Operacja została przeprowadzona w klinice w Innsbrucku przez profesora Christiana Finka – poinformował mistrz Włoch. Kapitan “Starej Damy” kontuzji doznał w ostatni piątek podczas treningu. Teraz zastępcą w środku defensywy zostanie 20-letni Holender Matthijs De Ligt, którego sprowadzono za 75 milionów euro z Juventusu Turyn. Giorgio Chiellini jest zawodnikiem Juventusu Turyn od 2005 roku, kiedy przybył z Fiorentiny niecały osiem milionów euro. 35-latek aż ośmiokrotnie świętował mistrzostwo Włoch z drużyną z Piemontu. W reprezentacji swojego kraju rozegrał 103 spotkania, w których zdobył osiem bramek.

W nowym sezonie Serie A rozegrano już dwie kolejki, a ekipa Maurizio Sarriego odniosła dwa zwycięstwa. Po przerwie reprezentacyjnej “Stara Dama” zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną, która z kolei poniosła dwie porażki, prezentując przy tym słaby styl.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *