Gianni Infantino wycofuje się z pomysłu rozgrywania mundialu co dwa lata

Gianni Infantino

Gianni Infantino (prezydent FIFA) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezydent FIFA Gianni Infantino mówi, że organ zarządzający światowym futbolem nie proponował organizowania mistrzostw świata co dwa lata, ale tylko badał wykonalność takiej zmiany.

Koncepcja rozgrywania mistrzowskiego turnieju co dwa lata nie spotkała się z akceptacją ze strony krajowych federacji i samych piłkarzy. Gianni Infantino powiedział wcześniej że ci, którzy sprzeciwiają się, to boją się zmian.

W czwartek miał miejsce Kongres FIFA w katarskim Dausze. Prezydent nieco zmienił swoją retorykę. – FIFA nie zaproponowała rozgrywania mistrzostw świata co dwa lata. Pod  przywództwem Arsene’a Wengera badaliśmy możliwość przeprowadzenia zmian. Niczego nie proponowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że nie jest wykonalne, miałoby pewne reperkusje – starał się wycofać z planów Infantino.

Oczekiwano twardej reakcji wobec inwazji Rosji na Ukrainę. – Ostatnie mistrzostwa świata, które zorganizowaliśmy, odbyły się w Rosji. Było to wspaniałe wydarzenie, ale to oczywiste, że nie rozwiązało problemów na świecie ani nawet w regionie. Mam apel do wszystkich. Proszę, zakończcie konflikty i wojny – przyznał.

Głównym wydarzeniem będzie losowanie fazy grupowej tegorocznych MŚ w Katarze. Biało-czerwoni będą losowani z trzeciego koszyka.

MŚ: Polska pozna rywali! Co warto wiedzieć przed losowaniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.