Giacomo Raspadori na liście życzeń Napoli

Źródło: CalcioMercato

Neapolitański portal “II Mattino” twierdzi, że tamtejsze Napoli jest zainteresowane Giacomo Raspadorim z Sassuolo. Miałby on uzupełnić lukę po odejściu Driesa Mertensa.

Azzurri stracili w dość krótkim czasie dwóch liderów ofensywy, Driesa Mertensa oraz Lorenzo Insigne. Z Belgiem nie chciano przedłużyć kontraktu, mimo że ten zgodził się na sporą obniżkę pensji. Z kolei długoletni kapitan drużyny, Lorenzo Insigne, postanowił obrać kierunek Stany Zjednoczone i na zasadzie wolnego transferu przeszedł do Toronto FC.

Napoli poszukuje więc zastępstw, aby uzupełnić luki po odejściu tych dwóch zawodników. I o ile w miejsce Włocha sprowadzono 21-letniego Gruzina, Khvichę Kvaratskhelię, z którym wiąże się wielkie nadzieje, tak za Mertensa nie ma póki co nikogo. To ma się niebawem zmienić, gdyż władze neapolitańskiego klubu zawiesiły oko na Giacomo Raspadorim.

Jest to młody, bo 22-letni piłkarz, grający jako “fałszywa dziewiątka” lub lewoskrzydłowy. Ostatnie sezony spędził w Sassuolo, którego jest też wychowankiem. Jednak poprzednia kampania była tą przełomową w karierze Włocha. Wraz z Gianluca Scamaccą stworzyli niesamowity duet, który przyczynił się łącznie do 29 bramek strzelonych przez Le Neroverdi. Stanowi to aż 45% wszystkich zdobytych goli tej drużyny w ciągu ubiegłego sezonu.

Sęk w tym, że z Sassuolo odszedł już tego lata Scamacca, który został nowym nabytkiem West Hamu. Co za tym idzie? Władze włoskiego klubu będą chciały uniknąć straty kolejnego kluczowego piłkarza z linii ofensywnej. A czym to może skutkować? Mocno zawyżoną ceną wywoławczą dla potencjalnych kupców.

Mimo wszystko Napoli posiada wiele aspektów, które mogą skłonić Raspadoriego do wymuszenia transferu. Azzurri mogą zaoferować Włochowi m.in. grę w Lidze Mistrzów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.