Fortuna Puchar Polski: Legia Warszawa awansowała do półfinału pokonując trzecioligowca

Carlitos

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Nie było żadnej niespodzianki w pierwszym ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Legia Warszawa pewnie ograła trzecioligową Lechię Zielona Góra (3:0) po golach Tomasa Pekharta, Bartosza Kapustki i Carlitosa.

W najlepszej ósemce krajowego pucharu znalazła się trzecioligowa Lechia Zielona Góra, która w kolejnym rundach rozprawiała się z – Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1), Jagiellonią Białystok (3:1) oraz Radomiakiem Radom (1:0). Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego trafili na warszawską Legię, co określono wielkim świętem dla całego regionu, który jest na peryferiach naszego futbolu. Za żółte kartki pauzował Josue, a do składu wskoczył Igor Strzałek.

W ósmej minucie wynik otworzył Tomas Pekhart, który zaskoczył rywali uderzeniem piętką. Fantastycznego gola do szatni strzelił Bartosz Kapustka, który z prawej strony otrzymał podanie od Pawła Wszołka. W 71. minucie do siatki zielonogórzan trafił Carlitos po drugiej tego dnia asyście Wszołka. Dwie minuty później kontaktową bramkę mógł zdobył Mateusz Surożyński, jednak techniczne uderzenie odbiło się od poprzeczki. Wojskowi bez przeszkód zameldowali się do półfinału Fortuna Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na początku kwietnia. Finał zaplanowany jest na PGE Narodowym w Warszawie 2 maja.

28.02.2023, 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski, Stadion MOSiR,

Lechia Zielona Góra – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Tomas Pekhart 8′, Bartosz Kapustka 43′, Carlitos 71′

Lechia: Fabisiak – Zientarski, Lechowicz, Ostrowski, Kurowski, Malec Maćkowiak 75′) – Łoboda, Zając (Athenstadt 65′) – Mwinyi, Surożyński (Szwed 75′) – Mycan (Kołodenny 81′)

Legia: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek Baku 85′), Slisz, Strzałek (Sokołowski 78′), Kapustka (Celhaka 85′), Mladenović – Pekhart (Rosołek 78′), Pich (Carlitos 59′)

Żółte kartki: Mycan, Łoboda, Ostrowski – Nawrocki

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)