Fortuna I Liga: ŁKS wygrywa w hicie kolejki

ŁKS zdobył kolejne 3 punkty i jest coraz bliżej awansu.

Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 31. kolejki Fortuna I Ligi ŁKS Łódź pokonał Raków Częstochowa 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Sekulski i Łukasz Piątek.

Mecz, który był zapowiadany jako hit kolejki Fortuna I Ligii. ŁKS, który był blisko awansu i Raków, który już ten awans miał pewny. Jeśli gospodarze dziś zdobyliby 3 punkty, awans mieliby już prawie pewny, goście byli już pewnie występów w Ekstraklasie, więc teoretycznie mogli odpuścić ten mecz, lecz trener Marek Papszun zapowiadał, że będzie chciał w każdym meczu grać o komplet punktów.

Pierwszy w tym meczu zaatakował Raków. W 4. minucie meczu w stronę bramki Michała Kołby strzelał Piotr Malinowski, ale znacznie się pomylił. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Głową pod bramkę podał Patryk Bryła, a z woleja piłkę do siatki wpakował Łukasz Sekulski. W 9. minucie meczu mogło być już 2:0 dla gospodarzy, ale Arkadiusz Kasperkiewicz wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Sekulskiego. Podopiecznym Kazimierza Moskala udało się podwyższyć prowadzenie po dobrze wyprowadzonej kontrze. Patryk Bryła podał do Łukasza Piątka, ten przyjął piłkę i mocnym uderzeniem pokonał Michała Gliwę. Po upływie dwóch kwadransów meczu powinno być już 3:0 jednak Bartłomiej Kalinkowski w dobrej sytuacji wysoko przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy jeszcze szansę na bramkę miał Bryła, ale Gliwa pewnie złapał piłkę po jego uderzeniu. Do przerwy ŁKS Łódź prowadził z Rakowem Częstochowa 2:0.

Na początku drugiej połowy gola kontaktowego mógł zdobyć Patrick Friday Eze, ale Kołba pewnie chwycił piłkę po jego strzale. Okazję na zmniejszenie prowadzenia ŁKS-u miał też Miłosz Sczepański, lecz minimalnie przestrzelił. W 66. minucie kolejną okazję na gola miał Raków. Marcin Listkowski miał dużo miejsca przed polem karnym na oddanie strzału, ale jego uderzenie było nieprzygotowane i piłka poleciała w trybuny. W końcowych minutach Raków już stracił szansę chociaż na jeden punkty, gdy za dyskusje z sędzią czerwoną kartkę dostał Tomáš Petrášek. Ostatecznie ŁKS pokonał Raków Częstochowa 2:0.