Fortuna 1. liga: Olimpia Grudziądz wywozi trzy punkty z Niepołomic

W meczu 27. kolejki Fortuna 1. liga, Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Joao Augusto.

Mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. W 14. minucie technicznym strzałem popisał się Kleca, ale uderzenie było na tyle słabe, iż nie mogło zaskoczyć bramkarza gości. Na kolejną sytuację podbramkową musieliśmy poczekać aż do ostatnich sekund pierwszej połowy. Frelek podał piłkę do Joao Augusto, ten od razu mu odegrał futbolówkę. Strzał tego pierwszego został zablokowany przez jednego z obrońców. Po słabej pierwszej połowie Puszcza bezbramkowo remisowała z Olimpią Grudziądz.

W 59. minucie Augusto zagrał do Maćka Kony, ten przyjął piłkę tak, że minął błyskawicznie obrońcę, dograł w pole karne i… wystarczyło tylko pokonać bramkarza. W 67. minucie Klec skoczył do główki, bo ze skrzydła świetnie dośrodkował Tomalski. Z uderzeniem 24-latka bez problemów poradził sobie Sapala. Osiem minut później Kamiński dostał piłkę na prawym skrzydle, zakrył ją ciałem, by dać czas napastnikowi Olimpii na znalezienie sobie pozycji w polu karnym. Gdy to nastąpiło, zacentrował w pole karne i Augusto zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. W 82. minucie sędzia główny spotkania Damian Sylwestrzak podyktował rzut rożny dla zespołu gości. Stały fragment gry na dalszym słupku zamykał Bogusławski, ale znacznie się pomylił przy strzale głową. Po całkiem niezłym dla oka meczu Olimpia Grudziądz pokonała Puszczę 0:1.

Dzięki zwycięstwu Olimpia Grudziądz awansowała tymczasowo na 8. miejsce w tabeli. W 28. kolejce Fortuna 1. Liga, zespół prowadzony przez Jacka Trzeciaka zagra u siebie z GKS-em Tychy, zaś Puszcza Niepołomice pojedzie do Niecieczy na mecz z miejscowym Bruk-Bet Termalica.

20.06.2020, 27. kolejka Fortuna 1. liga, Stadion Miejski w Niepołomicach

Puszcza: Niemczycki – Cikos, Stefanik, Stepien, Mikołajczyk (Orłowski 78’) – Żytek, Uwakwe – Sitek (Serafin 55’), Klec, Żurek – Radionow (Tomalski 55’)

Olimpia: Sapela – Ciechanowski, Wawszczyk, Bogusławski, Szywacz – Kona, Frelek – Medfai (Kamiński 68’), Haaren (Duriska 80’), Maloku – Criciuma (Janczukowicz 90’)

Żółte kartki: Uwakwe, Radionow – Medfai

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)