Florentino Perez: Real Madryt nie zagra meczu La Liga w USA

estaticos.sport.es

estaticos.sport.es

W sierpniu, La Liga podpisała 15-letnią umowę z firmą Relevent – organizatorem International Champions Cup. Pisemne porozumienie zakłada rozgrywanie meczów hiszpańskiej ligi na terenie Stanów Zjednoczonych.

Władzom ligi najbardziej zależy na rozegraniu meczów Realu czy Barcelony na amerykańskich stadionach. Jednak, prezydent Los Blancos, ma inne plany i mówi wprost, że jego drużyna nie poleci do USA.

– Powiem to jasno, nie pojedziemy do Stanów Zjednoczonych. Nie wiem kto jest zainteresowany tym pomysłem, ale na pewno nie są to fani czy kluby. Z tego powodu, silnie przeciwstawiamy się tym planom – mówi Florentino Perez.

Hiszpański związek piłki nożnej oraz FIFA również wypowiedziały się przeciwko takim planom, co może oznaczać, że założenie rozgrywania meczów  za oceanem zostaną na ten moment zawetowane.

Tak jak wcześniej zostało napisane, La Liga podpisała 15 letnią umowę na rozgrywanie meczów w Ameryce, ale oprócz władz ligi, zgodę na taki ruch muszą wyrazić inne organizacje czy kluby piłkarskie.

Styczniowe starcie Barcelony z Gironą miało być inauguracją tego przedsięwzięcia. Natomiast przy tak licznych sprzeciwach władz klubów i różnych organizacji, szansę na rozegranie tego meczu maleją z każdą chwilą.

Źródło: football-espana.net

Przejdź do paska narzędzi