FIFA sprawdzi system powtórek podczas KMŚ!

flickr.com

FIFA potwierdziła, że podczas zbliżających się Klubowych Mistrzostw Świata sędziowie będą mieli do dyspozycji powtórki wideo.

Testy będą miały miejsce w Japonii podczas Klubowych Mistrzostw Świata, na których zagra Real Madryt i którego kluczowe mecze rozpoczną się już za tydzień.

Arbitrzy będą mieli do dyspozycji powtórki z kilku kamer, jeśli w trakcie spotkania będzie miała miejsce jakaś niejasność. Chodzi głównie o sytuacje kluczowe, takie jak decyzja czy piłka przekroczyła linię bramkową, czy powinien zostać podyktowany rzut karny, pokazana czerwona kartka lub wystąpi konieczność zidentyfikowania zawodnika, który popełnił przewinienie, a co do którego arbiter ma niejasność. Powtórki będzie śledził dodatkowy sędzia, który na prośbę sędziego głównego sprawdzi daną sytuację i będzie informował o podjęciu odpowiedniej decyzji.

Czy ten krok będzie decydującym w sprawie wprowadzenia powtórek wideo w spotkaniach najwyższej rangi? Już jakiś czas temu pisaliśmy o zamiarach FIFA, a teraz stały się one rzeczywistością.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *