FIFA sprawdzi system powtórek podczas KMŚ!

flickr.com

FIFA potwierdziła, że podczas zbliżających się Klubowych Mistrzostw Świata sędziowie będą mieli do dyspozycji powtórki wideo.

Testy będą miały miejsce w Japonii podczas Klubowych Mistrzostw Świata, na których zagra Real Madryt i którego kluczowe mecze rozpoczną się już za tydzień.

Arbitrzy będą mieli do dyspozycji powtórki z kilku kamer, jeśli w trakcie spotkania będzie miała miejsce jakaś niejasność. Chodzi głównie o sytuacje kluczowe, takie jak decyzja czy piłka przekroczyła linię bramkową, czy powinien zostać podyktowany rzut karny, pokazana czerwona kartka lub wystąpi konieczność zidentyfikowania zawodnika, który popełnił przewinienie, a co do którego arbiter ma niejasność. Powtórki będzie śledził dodatkowy sędzia, który na prośbę sędziego głównego sprawdzi daną sytuację i będzie informował o podjęciu odpowiedniej decyzji.

Czy ten krok będzie decydującym w sprawie wprowadzenia powtórek wideo w spotkaniach najwyższej rangi? Już jakiś czas temu pisaliśmy o zamiarach FIFA, a teraz stały się one rzeczywistością.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *