FIFA podtrzymała zakaz transferowy Realu i Atletico Madryt

fifa.com

Transfery Realu oraz Atletico Madryt zobaczymy dopiero latem 2018 roku.

Madryckie kluby odwołały się od kary, ale jednak FIFA odrzuciła odwołania obu klubów i utrzymała zakaz transferowy do 2018 roku. Chodzi tu między innymi o podpisywaniu kontraktu z niepełnoletnim piłkarzami (takimi jak bracia Zidan którzy mieszkają w Madrycie od 2001 roku) i w związku z tym FIFA zakazała jakichkolwiek transferów. Oba kluby naruszyły artykuły: 5.., 9…, 19bis…, jak i aneksów 2. i 3. do Regulacji statusu i Transferu Zawodników FIFA.

Dodatkowo oba kluby zostały ukarane finansowo. Królewscy zapłacą 900 000 franków szwajcarskich, a Atletico 360 000. Real zamierza się jeszcze odwoływać w Trybunale Arbitrażowym do spraw Sportowych w Lozannie. Królewscy nie będą mogli rejestrować piłkarzy w najbliższym zimowym okienku transferowym i następującym po nim okienku letnim. Oznacza to, że Los Blancos i Atleti będą mogli zarejestrować nowych zawodników dopiero zimą 2018 roku. Real mógłby kupić nowego zawodnika w którymś z najbliższych okienek, ale nie mógłby on zagrać w żadnym meczu do stycznia 2018 roku.

Real i Atletico będzie mógł robić i nie robić takie ruchy transferowe:

Transfery piłkarzy: Real oraz Atletico nie będą mogli rejestrować piłkarzy w najbliższym zimowym okienku transferowym i następującym po nim okienku letnim. Oznacza to, żbędą mogli zarejestrować nowych zawodników dopiero zimą 2018 roku. Real i Atletico będą mógł kupić nowego zawodnika w którymś z najbliższych okienek, ale nie mógłby on zagrać w żadnym meczu do stycznia 2018 roku.

Transfery i wypożyczenia: FIFA nie zezwala, uznając to za obejście prawa, by Real Madryt i Atletico Madryt kupował zawodników, a następnie wypożyczał ich do innych zespołów, żeby odzyskać ich po upływie kary.

Wypożyczeni: Real i Atletico będą mógli zarejestrować piłkarzy, którzy przebywają obecnie na wypożyczeniu. W rzypadku Realu Jesús Vallejo będzie wrócić do Realu i od przyszłego sezonu będzie mógł bronić barw Królewskich.

Przedłużanie kontraktów: Jest dozwolone.

Sprzedaż piłkarzy: Jest dozwolona.

Zmiana trenera: Jest dozwolona, ponieważ nie jest ona traktowana jako „transfer”.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *