FIFA nałożyła na PZPN karę finansową za zachowanie polskich kibiców ze Szwecją

pilkarskiswiat.com


FIFA nałożyła finansową karę wobec polskiej federacji za nieodpowiednie zachowanie kibiców w meczu barażowym o mundial ze Szwecją (2:0).

Reprezentacja Polski awansowała we wspaniałym stylu na mistrzostwa świata w Katarze po pokonaniu Szwecji na Stadionie Śląskim w Chorzowie. FIFA dopatrzyła się nieprawidłowości i wymierzyła karę za m.in. wbiegnięcie kibica na murawę i odpalenie środków pirotechnicznych.

Polski Związek Piłki Nożnej musi zapłacić na konto FIFA 17 tysięcy franków szwajcarskich. – Nie wiemy, nic wielkiego w tej karze nie ma. Praktycznie po każdym meczu jakąś dostajemy. Żadna nowość – przyznał Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry w “Onet Sport”.

– Na meczach przebywa delegat FIFA, wszystko ogląda, a po nich pisze raport, który trafia do komisji. A komisja wymierza karę z automatu – dodał. Dużo poważniejsze konsekwencje finansowe otrzymał z kolei Senegal, który w meczu z Egiptem nie zapanował nad fanami, którzy rzucali w stronę piłkarzy przedmiotami. Tamtejsza federacja została dotkliwie ukarana i otrzymała aż 175 tysięcy franków szwajcarskich kary.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.