FC Porto – Zenit St. Petersburg. Opis meczu

Po jakże wyrównanej rywalizacji i wielu nie wykorzystanych sytuacjach Zenit wygrywa z Fc Porto 1:0 . Lecz gdyby piłkarze wykazywali się dzisiaj zimną krwią pod bramką przeciwnika to mieli byśmy tutaj grad goli. No ale futbol to futbol .

Mecz zaczął się normalnie, lecz zjawiskowo zrobiło się już w 6. minucie kiedy to Hector Herrera fauluje rozpędzonego
Hulka. Ogląda zasłużenie żółty kartonik. Przepisowo oczywiście nastąpił rzut wolny i znowu Pan Hector w roli głównej.
Tym razem za szybko wyskoczył z muru i musiał zejść do szatni po zobaczeniu drugiej żółtej kartki.

Nieco później bo w 12. minucie Hulk znakomicie wykorzystał zastawę ciałem ale nie było nikogo kto mógł dokończyć tą
akcję. W 14. minucie rzut wolny dla Porto po faulu Ansaldiego, piłka jednak minęła bramkę.

W 21. minucie kapitalną sytuację miało FC Porto ! Fernando ograł Smolnikova i posłał piłkę na 20 metr
do biegnącego Lucho Gonzaleza, ten uderzając z pierwszej piłki trafił w poprzeczkę ! Ale żeby nie było tak jednostronnie
mamy odpowiedź Zenitu. Danny zagrywa do Ansaldiego. Ten dośrodkowuje w pole karne, ale Arshavina w porę ubiega Helton.

W 31. minucie leży na boisku Smolnikov. Ponieważ odczuwa jeszcze skutki starcia z Gonzalezem.

Do przerwy była już tylko jedna groźna sytuacja a mianowicie, Hulk obebrał piłkę Alexowi Sandro, pobiegł  z nią do bramki, zagrał wzdłuż linii piątego metra, ale znowu nie było nikogo kto mógłby zamknąć tą akcję.

Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy, piłkarzy Zenitu witają gwizdy i buczenie. I od razu ruszyli gospodarze! Danilo dośrodkował w pole karne. Lica uderzył w kierunku bramki, ale bramkarz gości pewnie złapał piłkę. Widać że po przerwie ta gra jest aktywniejsza, słowa trenerów pewnie pokrzepiły zawodników do walki.

To niewiarygodne jak mógł zmarnować taką sytuację Hulk!? W 51. minucie znakomicie odebrał piłkę i był sam na sam z Heltonem w którego trafił. Znowu Hulk ! W 70. minucie uderza z blisko trzydziestu metrów! Piłka kozłuje jeszcze przed Heltonem.

Nerwowe zachowania piłkarzy są surowo karane przez arbitra 2 żółte kartki w ciągu 2 minut.

W 81. minucie znakomicie uderzył z narożnika pola karnego Silvestre Varela! Futbolówka po rękawicach Lodygina trafia w poprzeczkę! Nadal 0:0!

Jednak w 86. minucie rosyjski napastnik znakomicie wykończył dośrodkowanie Hulka i na kilka minut przed końcem Zenit wychodzi na prowadzenie! Kilka chwil później Mangala stanął przed wspaniałą sytuacją do wyrównania, ale piłka została wybita dosłownie z linii bramkowej!

Jeszcze w 97. minucie Varela uderzył w krótki róg z około 10 metrów! Fenomenalna interwencja Lodygin’a! To była wymarzona okazja!

Po tej akcji arbiter zakończył to spotkanie!

FC Porto – Zenit St. Petersburg 0:1 (0:0)