FC Porto z pewnym awansem do finału Pucharu Ligi

FC Porto twitter

FC Porto 3:0 pokonało Academico Viseu w półfinale Pucharu Ligi. “Smoki” w finale zmierzą się z drużyną Sportingu Lizbona.

Pierwszy gol padł w 7. minucie spotkania. Zdobył go Stephen Eustaquio, który dość szczęśliwie przyjął sobie piłkę po odbiciu piłki głową przez Gabriela Verona i instynktownym strzałem pokonał bramkarza rywali. Na następną bramkę czekać musieliśmy do drugiej połowy spotkania, natomiast drużyna Porto mogła prowadzić do przerwy zdecydowanie wyżej. Dogodne okazje mieli między innymi Pepe czy też Gabriel Veron. Finalnie na 2:0 strzelił Danny Namaso, który po precyzyjnej podcince João Mario, wymijającej linię obrony, dopełnił formalności precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki. Wynik w 79. minucie ustalił Bernardo Folha, zdobywając swoje premierowe trafienie dla pierwszej drużyny FC Porto.

Warto podkreślić, że drużyna z Viseu nie oddała żadnego celnego strzału na bramkę. Jej zawodnicy popełnili jednak, aż 25 fauli (przy 10 drużyny przeciwnej) oraz otrzymali aż pięć żółtych kartek.