20 minutes.fr

Druga odsłona bitwy o Ligue 1 zakończyła się bezbramkowym remisem. Oznacza to awans drugoligowca Troyes, który zwyciężył na własnym terenie 2-1.

FC Lorient do utrzymania wystarczyłoby zwycięstwo 1- 0. Najlepszą okazję bramkową miał Moukandjo, jednak w 4 minucie po jego główce piłka trafiła w słupek. Gospodarze starali się atakować, lecz ich w ich wysiłkach brakowało dokładności i zaangażowania. Troyes skutecznie broniło do przerwy korzystnego rezultatu. W drugiej połowie gra Lorient nie uległa poprawie. Lepsze okazje stwarzał sobie zespół z Ligue 2, zwłaszcza po wejściu bohatera pierwszego spotkania, 40 – letniego Benjamina Nivet’a. Rezerwowy Grandsir mógł zamknąć sprawę awansu, lecz zmarnował stuprocentową sytuację. Rozpaczliwe ataki FC Lorient w końcówce na nic się nie zdały – świetnie spisywał się blok defensywny rywali, jak i bramkarz Samassa. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale ostatecznie podopieczni Jean’a Louisa Garcii zasłużenie wygrali dwumecz.

“Morszczuki” żegnają się z Ligue 1 po 11 latach nieprzerwanych występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Troyes po rocznej przerwie wraca do elity.