FC Barcelona – Sevilla FC |Relacja live

Zapraszam na Estadio Camp Nou, gdzie o godzinie 23, Barcelona podejmie Sevillę, w meczu rewanżowym Superpucharu Hiszpanii. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie 2:0 wygrali gracze z Katalonii. Relację poprowadzi Wojciech Biłan.

Skład FC Barcelony: Bravo, Vidal, Mascherano, Umtiti, Digne – Sergio, Gomes, Denis, Arda, Messi, Munir

Skład FC Sevilli: Rico, Kranevitter, Iborra, Konoplyanka, Correa, Ben Yedder, Sarabia, Ganso, Mercado, Ferreira, Diego

Krótko podsumowując mecz, było to spotkanie bez historii. Dominacja Barcelony, zwycięstwo w pełni zasłużone. Sevilla próbowała, miała kilka groźnych okazji, nie udało im się jednak zdobyć nawet honorowej bramki. Jest to ostatni w historii dwumecz w historii Superpucharu Hiszpanii. Jest to 12 zwycięski dla Barcelony Superpuchar.

clock zegar koniec meczu przerwa w meczuKONIEC BARCELONA Z SUPERPUCHAREM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

92′ – Prawdopodobnie ostatnia akcja w meczu. Rzut wolny dla Sevilli na wysokości pola karnego Barcelony. Sarabia uderzał na bramkę, niecelnie.

Mecz przedłużony o 2 minuty. W międzyczasie, Messi próbował strzelić bramkę. Znów pomylił się nieznacznie. Po drugiej stronie dobra interwencja Claudio Bravo po strzale Vitolo.

yellow card żółta kartka90′ – za faul na Messim ukarany został Sarabia. Zawodnik Barcelony zdecydował się na sprint z piłką, a gracz Sevilli pociągał go za koszulkę.

yellow card żółta kartka87′ – Żółtą kartkę za faul na Vitolo otrzymuje Jordi Alba.

86′ – Gracze już ewidentnie chcą dograć to spotkanie do końca. Munir dogrywał prostopadła piłkę do Messiego, Argentyńczyka uprzedził Sergio Rico.

Mascherano opuścił plac gry, gracze Barcelony kończą mecz w 10. Miejmy nadzieję, że jest to niegroźna kontuzja Argentyńczyka.

82′ – Franco Vasquez dośrodkowywał po ziemi z prawej strony pola karnego, jednak w nim nie było żadnego zawodnika w białej koszulce.

zmiana-zawodnika41179′ – Za późno wychwycona zmiana przeze mnie Denis Suarez i Sergio Busquets opuścili plac gry, weszli za nich Sergi Samper i Ivan Rakitic

77′ – Ten fragment meczu umilili nam komentatorzy, swoimi przygodami z łapania taksówek po meczach ligii hiszpańskiej. Panowie opisali własne ciekawe doświadczenia. Z ciekawości dodam, że obecnie w Barcelonie metro jest już zamknięte. Ponad 70 tys osób będzie musiało wrócić na piechotę (oczywiście oprócz ludzi, którzy przyjechali autami bądź autokarami)

75′ – Mamy gola Munira, nie jest on jednak uznany, bowiem piłka wcześniej zdążyla przekroczyć linię końcową.

73′ – Obie drużyny chyba bez mojej wiedzy zamieniły się, bowiem z przebiegu gry wygląda na to , że to Barcelona traci 5 trafień w tym dwumeczu.

71′ – Messi dośrodkowywuje piłkę po ładnej indywidualnej akcji Munira, piłkę klatką piersiową do własnej siatki pakuje prawie Vitolo. Munir kilkanaście sekund później przekłada zawodnika Sevilli, będziemy mieli rzut rożny.

69′ – Groźna okazja dla Sevilli. Sarabia był w polu karnym, próbował dośrodkowywać, dośrodkowanie przecieli jednak obrońcy Dumy Katalonii.

67′ – Messi uderzał na bramkę zrobił to jednak dość niecelnie.

65′ – Messi uderza z rzutu wolnego, piłkę jednak podbija mur i futbolówkę przejmuje Vitolo.

zmiana-zawodnika411W międzyczasie boisko opuścił Ganso, a pojawił się Franco Vasquez.

zmiana-zawodnika411

62′ – kolejna zmiana tym razem dla drużyny gości. Schodzi Ben Yedder, wchodzi Vitolo.

zmiana-zawodnika41160′ –  Digne zostaje zastąpiony przez Albę. Bardzo dobry występ Francuza w tym spotkaniu.

zmiana-zawodnika41159′ – Mamy mecz z kategorii nic się nie dzieje i Barcelona zdobywa bramkę. Znów ponad 2 minutowy nudny okres na Camp Nou.

57′ – Spokojne rozgrywanie piłki przez Barcelonę.

Gol-bramka455′ – Digne dośrodkowywuje piłkę, tam najwyżej skacze Messi i zdobywa dość kuriozalną bramkę dla Dumy Katalonii. Jest już 3:0.

52′ – Messi do Turana, Turek praktycznie sam na sam, chciał przelobować wychodzącego z bramki Sergio Rico, pomylił się nieznacznie. To była bardzo dobra sytuacja dla Barcelony.

51′ – Messi próbował przedryblować Mariano, potem jednak zdecydował się na podanie … wprost pod nogi innego obrońcy Sevilli.

49′ – Barcelona znowu pod polem karnym Sergio Rico, z kontrą wychodzi jednak Konoplyanka.

Gol-bramka446′ – Arda Turan, genialna bramka z dystansu, Sergio Rico bez szans. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć.

clock zegar koniec meczu przerwa w meczu45′ – Zaczynamy drugą połowę.

FC Barcelona Twitter

clock zegar koniec meczu przerwa w meczu

45′ – Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. FC Barcelona 1 – Sevilla FC 0

45′ – Claudio Bravo odprowadza piłkę po strzale Mercado, który ląduje na poprzeczce. Piłkę zagrywał Mariano.

44′ – Denis Suarez fauluje rywala, nie otrzymuje jednak za to zagranie kartonika.

42′ – Piłka w posiadaniu zespołu gości, Konoplyanka jednak ją traci.

40′ – Messi w efektowny sposób przedryblował trzech zawodników, jego akcja została jednak zablokowana przez Sarabię.

38′ – Digne wrzuca piłkę w pole karne do Denisa Suareza, który jednak nie trafia w piłkę.

37′ – Piłka przeniosła się pod pole karne Sevilli, tam walczył Arda Turan, ale cofnął piłkę do linii środkowej.

35′ – Sevilla chyba złapała lekki wiatr w żagle. Piłkarze zaczęli grać trochę bardziej ofensywnie. Jest to jednak bardziej wiaterek niż monsun.

yellow card żółta kartka

Przypomnienie żółtej kartki dla Umtitiego.

32′ – Iborra podchodzi spokojnie do piłki, strzela w prawy róg bramkarza i Claudio Bravo BRONI JEDENASTKĘ !!!.

31′ – RZUT KARNY DLA SEVILLI po ręce Umtitiego, który dodatkowo otrzymuje żółtą kartkę.

30′ – Barcelona wymienia podania, brak jakichkolwiek ruchów ofensywnych ze strony jednych i drugich.

27′ – Barcelona z próbą rozegrania piłki, ostatnie podanie jednak mocno niedokładne.

26′ – Rzut rożny krótko rozegrany przez Sevillę, zostanie jeszcze raz powtórzony, Umtiti zapobiega zagrożeniu bramki.

25′ – Chaotyczna gra, Mascherano wybija piłkę na rzut z autu.

23′ – Messi podawał górą do Ardy Turana, Turek jednak na minimalnym spotkaniu. Decyzja sędziego, słuszna, nie mniej jednak pozbawiła Dumę Katalonii bramki.

22′ – Sennie zrobiło się na Camp Nou, obrońcy Sevilli zaczęli wymieniać podania do siebie, nie przesuwając akcji na połowę Barcelony.

20′ – Messi daleki przerzut do Aleixa Vidala, ten miał jednak duże problemy z przyjęciem piłki. Cała akcja kończy się szczęśliwie dla Barcelony, po wymianie kilku podań faulowany jest Munir.

19′ – Sergio Rico bardzo celnie podaje piłkę poza linię boczną. Mamy aut dla Barcelony.

17′ – Aleix Vidal z prawego skrzydła do Messiego, ten z wysokości jedenastego metra prawą nogą posyła piłkę kilka centymetrów obok słupka !!!

15′ – Akcja przeniosła się pod pole karne gości, Barcelona jednak nie skonstruowała skutecznego ataku.

13′ – Claudio Bravo wybija piłkę po niegroźnym ataku Sevilli.

12′ – Barcelona kontroluje przebieg meczu. Umtiti z Mascherano wymieniają podania na własnej połowie.

Gol-bramka410′ –  Messi podaje do Ardy Turana, a ten płaskim strzałem pokonuje Sergio Rico. Mamy 1:0 dla zespołu Barcelony.

9′ – Arda Turan do Digne, ale Francuz traci piłkę w polu karnym.

8′ – Kolejne groźne podanie prostopadłe ze strony zawodników z Andaluzji, przejęte jednak przez Andre Gomesa.

7′ – Sevilla dobrze gra pressingiem na połowie Barcelony, dzięki temu zyskali aut na wysokości linii środka boiska.

6′ – Mascherano popełnia błąd w polu karnym i mamy kolejny “corner” dla zespołu gości. Rzut rożny nie przynosi jednak zagrożenia.

5′ –  Zakotłowało się w polu karnym Barcelony, sędzia ogwizduje jednak spalonego.

4′ –  Ganso po krótko rozegranym rożnym oddawał strzał na bramkę, który został zablokowany przez obrońców.

3′ –  Ben Yedder oddaje strzał na bramkę gospodarzy, Bravo odbija piłkę na rzut rożny.

2′ – Piłkę na swojej połowie rozgrywa Barcelona. Mieliśmy faul na Mascherano. Suarez na spalonym.

1′ – Spotkanie zaczyna Sevilla !!!clock zegar koniec meczu przerwa w meczu

22:59 – Minuta ciszy na Camp Nou.

22:57 – Hymn Barcelony na stadionie. Przywitanie kapitanów i losowanie stron.

22:55 – Zawodnicy już w korytarzu, za moment pojawią się na murawie.

22:42 – 18 minut pozostało do starcia na Camp Nou.

22:06 – Znamy też skład Sevilli

Sevilla Twitter

22:03 FC Barcelona podaje skład na mecz: Bravo-Sergio-Denis-Arda-Messi-Mascherano-Munir-Digne-A.Gomes-A.Vidal-Umtiti

21:48 – Gracze Sevilli zmierzają na stadion