Fantastyczne widowisko w Bielsku-Białej

Katarzyna Wysokińska - Piłkarski Świat.com

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało ze Stalą Mielec 2:3 po szalonym spotkaniu 17 kolejki Nice I Ligi.

Spotkanie doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie mieli dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Raz piłka zatrzymała się na słupku po uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Hanzela, a chwilę później dobrą okazję zmarnował Dimitar Iliev.

Stare porzekadło mówi “Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. I przekonali się o tym miejscowi, którzy przed zejściem do szatni dostali dwa bardzo poważne ciosy. Tuż po tym, jak po raz kolejny bardzo bliski strzelenia bramki był Iliev, Paweł Oleksy sam rozstrzygnął akcję kierując piłkę do własnej bramki.

Jakby tego było mało, przed samą przerwą fenomenalną akcję przeprowadził Mateusz Cholewiak, który wyłuskał futbolówkę na środku boiska, minął trzech rywali i pokonał Rafała Leszczyńskiego.

W drugiej połowie szybko kontakt złapało Podbeskidzie, po golu Pawła Tomczyka. Gospodarze nadal atakowali, jednak i goście mieli szanse na wbicie gola z kontry. Kilka minut przed końcem Tomczyk był faulowany w polu karnym, arbiter wskazał na wapno, ale strzał Valerijsa Sabali obronił Majecki. Minutę później Łotysz naprawił jednak swój błąd doprowadzając do remisu.

Gdy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, ponownie obudził się Mateusz Cholewiak, który po świetnej akcji dał trzy punkty Stali Mielec.

Podbeskidzie Biesko-Biała – Stal Mielec 2:3 (0:2)

Bramki: 53′ Paweł Tomczyk, 83′ Valerijs Sabala – 39′ Paweł Oleksy (sam), 45′ 89′ Mateusz Cholewiak.

Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Wiktorski, Malec, Oleksy (46′ Moskwik), Hanzel, Kozak (85′ Podgórski), Iliev (46′ Tomczyk), Rakowski, Sierpina, Sabala.

Stal: Majecki – Leandro, Kiercz, Grodzicki, Gancarczyk, Górka (65′ Marciniec), Gettinger, Banaszewski, Janota (72′ Swędrowski), Cholewiak, Djermanović (77′ Przystalski).