Fabrice Muamba zakończył karierę!

Fabrice Muamba postanowił zakończyć piłkarską karierę w wieku 24 lat – donoszą media z Wysp Brytyjskich. Piłkarz Boltonu Wanderers, który w marcu tego roku przeszedł podczas meczu FA Cup zawał serca podjął taką decyzję pod wpływem opinii zajmujących się nim lekarzy.

17 marca 2012 roku, podczas meczu o FA Cup pomiędzy Boltonem a Tottenhamem Fabrice Muamba upadł na murawę i przestał oddychać. Tylko natychmiastowa pomoc i przewiezienie do specjalnej placówki uratowała mu życie.

Piłkarz kolejne kilkanaście tygodni spędził w szpitalu, a jego wyzdrowienie lekarze określali w kategoriach cudu. Piłkarz przeszedł bowiem zawał serca, które nie biło przez dwie godziny! Ostatecznie jednak Muamba doszedł do siebie i zapowiadał powrót na boisko.

Tak się jednak nie stało. W środę zawodnik z Konga ogłosił zakończenie kariery.

Jest to dla mnie straszna wiadomość, jednak wiem, że muszę być wdzięczny Bogu za to, że żyję. Jeszcze raz chciałbym złożyć największe podziękowania całemu sztabowi medycznemu, który spowodował, że żyję

Kocham ten sport i jestem wdzięczny, że mogłem grać na najwyższym poziomie choć kilka lat. Wiadomości napływające od lekarzy nie pozwoliły mi na więcej

Muamba był zawodnikiem Boltonu od 2008 roku. Urodzony w Kinszasie zawodnik jest wielokrotnym młodzieżowym reprezentantem Anglii w różnych kategoriach wiekowych. W kadrze U-21 zagrał w 33 spotkaniach.

(Źródło: wp.pl)


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *