Fabio Capello: Jest dwóch graczy, którzy uosabiają piękno. Mieli cudowną osobowość

dynam.kiev.ua

– Jest dwóch graczy, którzy uosabiają piękno. Mieli cudowną osobowość – Paolo Maldini i Franco Baresi – twierdzi Fabio Capello.

76-letni Włoch miał imponującą karierę prowadząc AC Milan do czterech mistrzostw kraju i Ligi Mistrzów na początku lat 90., Real Madryt do dwóch tytułów La Liga i AS Romę do trzeciego w historii Scudetto. – Jako trener zawsze wyraźnie przemawiałem do piłkarzy. Okazywałem im szacunek i tego samego oczekiwałem od nich. Żaden gracz w szczególności nie lekceważył mnie. Oczywiście można było rozmawiać i dyskutować. Nie jestem żelaznym sierżantem. Jestem rozczarowany, że dostałem tę etykietę – powiedział słynny szkoleniowiec.

– Piękno piłki opiera się na szybkim zdobywaniu goli, jak na przykład po trzech podaniach. Piękno to również uzyskiwanie wyniku w oparciu o graczy, których masz do dyspozycji. Piękno to także nagły geniusz piłkarzy, takich jak Leo Messi – kontynuował.

Jest dwóch graczy, którzy uosabiają wyjątkowość. Mieli cudowną osobowość. Byli symbolami Milanu – ocenił. – Talent można wyczuć, wtedy trzeba go pielęgnować. A ci, którzy go nie posiadają, muszą mieć wielkie pragnienie, by się wykazać. Są gracze, którzy mają coś więcej i ostatecznie robią różnicę – tłumaczy.

– Antonio Cassano miał nieskończony talent. Na ostatnich 20 metrach widział zagrania, o których inni nawet nie myśleli. Marco van Basten był kolejnym fenomenem. Zauważyłem jednak, że mylił się przy rzutach karnych. Zwróciłem mu na to uwagę, udało mu się skorygować sposób, w jaki je wykonywał. Zlatan Ibrahimović również udostępnił mi siebie, aby stać się lepszym. To wielka satysfakcja dla trenera, widząc, że jego nauki prowadzą do doskonalenia zawodnika. – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.