Fabio Capello analizuje bocznych obrońców. Kto zdaniem Włocha jest lepszy?

Talk Sport

Fabio Capello zasugerował, że kluczowe starcie w niedzielnym meczu Napoli z Interem rozegra się pomiędzy Giovannim Di Lorenzo i Federico Dimarco.

Zarówno Di Lorenzo, jak i Dimarco znani są raczej ze swojego wkładu w atak niż solidności w defensywie. Reprezentanci Włoch  dochodzą do głosu po przekroczeniu połowy boiska, jak napisał Capello w swojej kolumnie w La Gazzetta dello Sport.

Były trener Milanu, Romy i Juventusu uważa, że Di Lorenzo jest zdolny do kreowania w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy gra za Matteo Politano na prawym skrzydle.

To samo tyczy się Dimarco, który również ma w swoim arsenale przydatne uderzenie, które, jak pisze Capello, może się bardzo przydać w zaciętych meczach.

Trudno również zignorować wyczekiwany powrót Victora Osimhena do wyjściowego składu Napoli. Po raz pierwszy od niedawnej kontuzji mięśniowej. Jego obecność, według Capello, odciąży Khvicha Kvaratskhelię z odpowiedzialności w ataku.

To da sporo do myślenia rezerwowym obrońcom Interu. Ekipa z Mediolanu będzie osłabiona brakiem Alessandro Bastoniego i Benjamina Pavarda.

Capello uważa, że Inzaghi musi unikać pozwalania napastnikom Napoli na grę jeden na jednego z obrońcami Interu.

Włoch sugeruje, że Inter pozostawi wolne przestrzenie po bokach, co oznacza, że należy zwrócić szczególną uwagę na Kvaratskhelię i jego zdolność do wspaniałego mijania kolejnych rywali.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.