Ezequiel Chimy Avila na wstępnej liście reprezentacji Hiszpanii. „Ten kraj otworzył przede mną drzwi do życia bez strachu”

osasuna.es

Wraz z nowym selekcjonerem Hiszpanii – Luisem de la Fuente, pojawia się nowa szansa dla wielu graczy, żeby dostać się do drużyny narodowej. W tym gronie znajduje się Ezequiel Chimy Avila.

To może być zaskakującym ruchem, tym bardziej, że napastnik Osasuny Pampeluna urodził się w Argentynie, ale posiada również hiszpański paszport. 29-latek znalazł się na wstępnej liście powołanych na eliminacje EURO 2024, na której jest około 70 nazwisk.

Avila przeniósł się do Hiszpanii w 2017 roku, dołączając w ramach wypożyczenia do Hueski z San Lorenzo. Od czterech lata z powodzeniem gra w Osasunie. – Bardzo się cieszę, że jestem na liście wstępnej – przyznał w „Mundo Deportivo”.

– To praca, którą wykonuję od dłuższego czasu i która przynosi owoce. To marzenie, bo ten kraj otworzył przede mną i moją rodziną drzwi do życia bez strachu, a to nie ma porównania z niczym. Jestem wdzięczną osobą i będę tego bronił duszą i życiem, jeśli dostanę szansę – zaznaczył. W tym sezonie ma 7 bramek i 2 asysty w La Liga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x