Ewa Pajor z kolejnym trafieniem w 1. Bundeslidze, Polka liderką klasyfikacji strzelców

VfL-Wolfsburg.de

Kobiecy zespół Vfl Wolfsburg pokonał na wyjeździe SGS Essen (3:1) w 11. kolejce 1. Bundesligi. 27-letnia Ewa Pajor strzeliła bramkę oraz zaliczyła asystę w poniedziałkowy wieczór.

Liderki niemieckiej elity straciły jako pierwsze bramkę w 51. minucie. Chwilę później wyrównała Viviena Endemann, a asystowała Ewa Pajor. Marina Hegering w 66. minucie na prowadzenie wyprowadziła Wilki.

Trzy minuty potem do siatki trafiła Polka, dla której było to szóste trafienie i wraz z Nikolą Karczewską z Bayeru Leverkusen oraz Sophie Weidauer z Werderu Brema są na czele klasyfikacji strzleców. Polska piłkarka występuje w Wolfsburgu od 2015 roku. W niedzielę piłkarki Vfl zagrają na wyjeździe z Bayerem 04, a w tabeli wyprzedzają Bayern Monachium o jeden punkt.

SGS Essen – Vfl Wolfsburg 1:3 (0:0)