Everton złoży apelację w sprawie odjęcia 10 punktów w tabeli Premier League

evertonfc.com

Everton w piątek złoży formalną apelację do niezależnej komisji. Na angielski klub nałożono bezprecedensową  10-punktową karę za złamanie finansowego fair play.

The Toffees otrzymali najwyższą sankcję w historii Premier League. Przyznali się do naruszenia zasad finansowcach, choć stwierdzono przy tym, że są zszokowani i rozczarowani surowością kary.

Apelacja zostanie rozpatrzona i rozstrzygnięta przed końcem bieżącego sezonu. Odwołanie trafi do składu sędziowskiego, który rozpatrzy orzeczenie komisji, oceni przebieg procesu oraz to, czy jej zdaniem wymierzona kara była słuszna, czy nie.

Odjęcie punktów spowodowało spadek Evertonu z 14. na 19. lokatę i obecnie mają pięć punktów straty do bezpiecznego miejsca. Niewykluczone, iż Everton może stanąć w obliczu dalszych problemów finansowych w związku z możliwymi roszczeniami odszkodowawczymi ze strony pięciu klubów, w tym Nottingham Forest, Leicester i Southampton.

Burnley i Leeds wycofały groźbę podjęcia kroków prawnych w związku z finansami The Toffees w lipcu 2022 roku, po otrzymaniu informacji, że przestrzegano zasad dotyczących zysku i zrównoważonego rozwoju. Tysiące fanów zorganizowało protesty przeciwko władzom Premier League przed niedzielną potyczką z Manchesterem United (0:3).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.