Everton wystawiony na sprzedaż. Znana cena wyceny klubu

Everton

everton

Fahrad Moshiri wystawił Everton na sprzedaż. Według „The Guardian”, właściciel oczekuje oferty powyżej 500 milionów funtów.

Fani drużyny z niebieskiej części Merseyside nawet w najgorszych snach nie przypuszczali, że ich klub znajdzie się w tak fatalnej sytuacji, jak obecnie. Co prawda, czarne chmury już od dawna zbierały się nad Goodison Park, ale bieżące wydarzenia oraz miejsce w strefie spadkowej (19 miejsce) sprawiają, że jeszcze długo żadne promienie słoneczne nie przebiją się przez te ciemne chmury.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

„The Guardian” informuje, że Everton został wystawiony na sprzedaż przez Fahrada Moshiriego, oczekuje on oferty powyżej 500 milionów funtów. W ostatnich miesiącach Moshiri szukał zewnętrznych inwestycji, ale w końcu postanowił wystawić klub na sprzedaż. Właściciel jest skłonny rozważyć zarówno sprzedaż mniejszościowych jak i większościowych udziałów. Kilku chętnych do rozmów już się znalazło.

Farhad Moshiri został właścicielem Evertonu w 2016 roku, po wykupieniu klubu z rąk Billa Kenwrighta, otwarcie powiedział, że da Evertonowi, wszystko czego zapragnie. Minęło już siedem lat odkąd został właścicielem, a drużyna jest w ruinie – zajmuje 19 pozycję w Premier League, ma problemy ze zdobywaniem bramek (strzelili 15 goli w 20 meczach), odpadli już z Pucharu Anglii oraz Pucharu Ligi Angielskiej, a teraz są bez trenera, z Frankiem Lampardem pożegnano się 23 stycznia. Możemy zacytować klasyka, ale od tyłu „Farhad Moshiri zastał drużynę murowaną, a zostawił murowaną”.


Ile szkoleniowców prowadziło Everton za właściciela Farhada Moshiriego?

Od 2016 roku, Everton związany był z siedmioma stałymi szkoleniowcami oraz dwoma trenerami tymczasowymi (Duncanem Fergusonem oraz Davidem Unsworthem)

Roberto Martinez (Sierpnień 2013 – Maj 2016)

Pod wodzą Moshiriego przetrwał tylko cztery miesiące. The Toffees zakończyli sezon 2015/2016 na 11. miejscu, a właściciel stwierdził, że to był dobry czas na pożegnanie się.

Ronald Koeman (Czerwiec 2016 – Październik 2017)

Koeman dołączył na Merseyside z Southampton. Holendrowi podziękowano po porażce z Arsenalem, która spowodowała, że drużyna wylądowała w strefie spadkowej.

David Unsworth (Październik 2017 – Listopad 2017 oraz Maj 2016 – Maj 2016)

Sam Allardyce (Listopad 2017 – Maj 2018)

Allardyce podpisał wstępną umowę z drużyną do 2019 roku. W sezonie 2017/2018 prowadził The Toffees w 26 spotkaniach, w których zaliczył 10 wygranych, dziewięć porażek i siedem remisów. Klub z Merseyside zakończył sezon na ósmym miejscu, jednak słaby styl gry podopiecznych Allardycea przesądził o jego zwolnieniu.

Marco Silva (Maj 2018 – Grudzień 2019)

Słabe wyniki z drużyną z Merseyside sprawiły, że klub pożegnał się z Silvą zaledwie siedem miesięcy po zawarciu umowy. Trzeba przyznać, że nie był to przemyślany transfer….

Carlo Ancelotti (Grudzień 2019 – Czerwiec 2021)

Włoch przyjechał do klubu z łatką trenera zwycięzcy, wtedy wydawało się, że jego transfer można było porównać do zwycięstwa przypadkowej osoby w „Totka”. Nic bardziej mylnego. Drużyna prowadzona przez Ancelottiego spisywała się poniżej oczekiwań, sezon 2020/2021 zakończyli dopiero na 10. miejscu i znowu właściciel musiał szukać zastępcy.

Rafael Benitez (Czerwiec 2021 – Styczeń 2022)

Zatrudnienie byłego szkoleniowca Liverpoolu od samego początku budziło kontrowersje. Fani z niebieskiej części Merseyside nie witali Hiszpana z otwartymi rękami, wręcz przeciwnie nie chcieli, aby prowadził on ich drużynę. Brak dobrych relacji z fanami, słabe wyniki sprawiły, że Benitez okazał się kolejnym niewypałem za czasów Moshiriego.

Frank Lampard (Styczeń 2022 – Styczeń 2023)

Były legendarny zawodnik Chelsea to ostatni nietrafiony szkoleniowiec Evertonu. 19 miejsce w tabeli,  15 punktów po 20 spotkaniach sprawiły, że jedynym wyjściem było pożegnanie się z nim.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.