EURO: Kolejny gol Schicka nie wystarczył. Cenny punkt dla Chorwacji

Patrik Schick

Czechy zremisowały z Chorwacją 1:1 w meczu drugiej kolejki grupy D na EURO 2020.

Mało kto spodziewał się, że to Czechy mogą najszybciej sobie zapewnić awans do fazy pucharowej z grupy D. Tymczasem stanęli przed taką szansą dzięki wygranej nad Szkocją w pierwszej kolejce. Chorwacja tymczasem szukała punktów po porażce z Anglią.

W pierwszej połowie Czesi wyglądali zdecydowanie lepiej. I udokumentowali to golem w 37. minucie. Fatalnie zachował się w swoim polu karnym Dejan Lovren, który brutalnie łokciami zaatakował rywala. Do jedenastki podszedł i pewnie wykorzystał Patrik Schick, zdobywając trzecie trafienie na tym turnieju.

Na szczęście dla Chorwatów – udanie weszli w drugą połowę. Po podaniu Andreja Kramaricia w pole karne wpadł Ivan Perisić, doświadczony skrzydłowy umiejętnie znalazł lukę obok obrońcy i oddał celny strzał. Obydwie drużyny potem wyraźnie przystopowały, jakby nie chciały podjąć większego ryzyka.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Jeżeli Szkocja przegra z Anglią, to Anglicy i Czesi mają już pewny awans do kolejnej fazy. Chorwatom pozostałaby walka o kwalifikację z trzeciego miejsca.

18.06.2021, godz. 18:00, Hampden Park, Glasgow