Eriksen oficjalnie w Tottenhamie!
Tottenham Hotspur oficjalnie ogłosił pozyskanie Christiana Eriksena. Reprezentant Danii występujący na pozycji środkowego pomocnika kosztował "Koguty" 13,5 miliona euro.
Christian Eriksen jest piłkarzem Ajaxu Amsterdam od stycznia 2009 roku. Wcześniej występował w Odense BK. W minionym sezonie wystąpił w 33 spotkaniach ligowych, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 17 asyst.
"Mamy przyjemność poinformować, że osiągnęliśmy porozumienie z Ajaksem Amsterdam w sprawie transferu Christiana Eriksena" - poinformował Tottenham.
Transfer 21-latka jest prawdopodobnie ostatnim londyńczyków w tego lata.
Jeszcze w lutym pisaliśmy na portalu o odejściu młodego Duńczyka w nadchodzącym okienku transferowym.
Oto co wtedy mówił Marc Overmars:
"Christian poinformował nas, że nie parafuje nowej umowy. Myślę, że on i jego agent przypatrują się sytuacji na rynku transferowym i sondują możliwość przeprowadzki" – przyznał dyrektor techniczny Ajaxu.
"Chcielibyśmy go zatrzymać u siebie jeszcze przez dwa lata. Chcemy mieć pewność, że w dniu, w którym opuści Amsterdam będzie przygotowany do gry z najlepszymi. To zawodnik, które odnajdzie się w każdej drużynie świata, ale potrzebuje jeszcze czasu " – zakończył.
-
AktualnościJavier Tebas ostro skrytykował Gianniego Infantina po Mundialu 2026


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 15:22
-


AktualnościChelsea chce się pozbyć Nicolasa Jacksona – Aston Villa prowadzi rozmowy


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 14:57
-


AktualnościJoško Gvardiol przedłużył kontrakt z Manchester City do 2031 roku


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 14:25
-


AktualnościManchester United szuka lewego obrońcy. Główny cel: Lewis Hall


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 13:47
-

AktualnościJuventus chce wypożyczyć Brahima Díaza z Realu Madryt – klub szykuje ofertę


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 13:09
-

AktualnościInter podpisał rekordowy kontrakt z BBVA – 8,5 mln euro za reklamę na rękawie koszulki


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 12:41

































