Eredivisie: Milik wyrównał passę Luisa Suareza!

Nike/Materiały Prasowe

W 29. serii Eredivisie po raz kolejny fantastyczną skutecznością popisał się Arkadiusz Milik. Polski napastnik strzelił dwie bramki w spotkaniu przeciwko PEC Zwolle, a jego Ajax wygrał pewnie 3:0.

Spotkanie w Amsterdamie zaczęło się po myśli gospodarzy gdyż prowadzenie objęli już w 2 minucie za sprawą Lasse Schone. Później do siatki trafiał już tylko Arkadiusz Milik. Odpowiednio w 29. i 40. minucie gry Polak nie dał szans bramkarzowi Zwolle. Tym samym Milik podtrzymał passę sześciu kolejnym spotkań ze strzelonym golem. Ostatni raz taką serię w Ajaxie miał w 2009 roku Luis Saurez.

Strzelone dziś dwie bramki pozwalają polskiemu napastnikowi walczyć o koronę króla strzelców. Aktualnie Milik ma 18. bramek na swoim koncie, wyprzedzają go Luuk de Jong z 19. trafianiami oraz Vincent Janssen, który już 20-krotnie umieszczał piłkę w siatce. Jeśli jednak nie wliczymy do dorobków piłkarzy bramek strzelanych z rzutów karnych to Arkadiusz Milik prowadziłby w klasyfikacji najlepszych strzelców Eredivisie.

Po dzisiejszej wygranej Ajax utrzymał się na fotelu lidera, a nad drugim w tabeli PSV ma 2. punkty przewagi.

Ajax – Zwolle 3:0 (3:0), Amsterdam ArenA (Amsterdam)

1:0 – Schone 2′

2:0 – Milik 29′

3:0 – Milik 40′

sędzia: K. Blom (Holandia)

frekwencja: 51 862