Eredivisie: Feyenoord wygrywa w hicie i znów jest trzeci. Cenne zwycięstwo Heerenveen

Za nami niedzielne spotkania 18. kolejki holenderskiej Eredivisie. W najciekawszym meczu trzeci w tabeli Feyenoord Rotterdam pokonał na własnym stadionie szósty zespół ligi Twente Enschede 3:1.

Wynik spotkania otworzył Lex Immers (czwarta bramka w sezonie) po niewykorzystanym rzucie karnym przez Colina Kazim – Richards. Sześć minut po przerwie wyrównał Orlando Engelaar. Dla pomocnika reprezentacji Holandii jest to premierowe trafienie w bieżącym sezonie. Osiem minut później na 2:1 podwyższył Jens Toornstra (szósta w bramka). Wynik meczu w 62. minucie ustalił Jean-Paul Boëtius. 20-letni reprezentant Holandii zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

18.01.2015, godz. 14:30 Feyenoord – Twente 3:1 (1:0)
1:0 – 37′ Lex Immers
1:1 – 51′ Orlando Engelaar
2:1 – 59′ Jens Toornstra
3:1 – 62′ Jean-Paul Boëtius
zolta kartka yellow card Darryl Lachman (Twente)

Feyenoord: Vermeer; Boulahrouz, Van Beek, Kongolo, Nelom; El Ahmadi, Immers, Clasie; Toornstra, Kazim-Richards, Boëtius
FC Twente: Stevens; Martina, Lachman, Bengtsson (73’ Ould-Chikh), Bjelland; Mokotjo, Engelaar (73’ Mokhtar), Schilder; Corona (83’ Børven), Ziyech, Castaignos