Eredivisie: Ajax ograł Twente, Milik z asystą

W meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał Twente Enschede 4:2. Podopieczni trenera de Boera wreszcie zagrali na miarę oczekiwań kibiców i po słabym początku wracającej po przerwie zimowej ligi, zdobyli pewne trzy punkty. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 67. minucie spotkania i zaliczył asystę przy ostatnim golu dla Ajaxu.

W pierwszej połowie mimo przewagi Ajaxu nie zanosiło się na łatwą wygraną gospodarzy. Piłkarze z Enschede także potrafili stworzyć kilka groźnych sytuacji. I to właśnie goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Gola na 1:0 zdobył już w 6. minucie spotkania Corona. Ajax jednak znakomicie zareagował odpowiadając, aż dwoma trafieniami. W 11. minucie gola dającego wyrównanie strzelił Viergever, a już cztery minuty później wynik na 2:1 podwyższył Bazoer. Piłkarze po szaleńczych pierwszych minutach meczu nie forsowali tempa w dalszej części pierwszej połowy, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:1.

Początek drugiej części gry to znowu gol dla Twente. Pięć minut po rozpoczęciu gry do wyrównania doprowadził Ziyech. Dalsza część spotkania to popis Ricardo Kishny, który strzelił dwa gole i dał trzy punkty swojej drużynie. Najpierw w 68. minucie po podaniu El-Ghaziego, a następnie w 75. minucie po zagraniu Milika. Polak zameldował się na boisku w 67. minucie meczu. Do końca Ajax kontrolował boiskowe poczynania i pewnie zdobył trzy punkty. Piłkarze z Amsterdamu zajmują drugą pozycję w tabeli i tracą do lidera z Eindhoven 12. punktów. Twente plasuje się na ósmej pozycji.

15.02.2015, godz.16.45, Eredivisie, 23. kolejka: Ajax Amsterdam – Twente Enschede 4:2(2:1)