Bundesliga: Niespodzianka w Hannoverze

W kończącym meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi Paderborn niespodziewanie wygrał w Hannoverze 2:1. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze SCP wydostali się ze strefy spadkowej.

Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Wynik spotkania w 66. minucie otworzył Marcelo. Dla byłego gracza Wisły Kraków jest to premierowe trafienie w bieżącym sezonie. Siedem minut później wyrównał Srdjan Lakic. Chorwacki napastnik, który przybył w tym okienku transferowym również była to pierwsza bramka w sezonie. Wynik spotkania na 1:2 jedenaście minut przed końcem meczu ustalił Albańczyk Alban Meha (trzecia bramka).

W następnej kolejce Paderborn podejmować będzie u siebie Bayern, a dwukrotny mistrz Niemiec zagrają na wyjeździe z Koeln. Oba spotkania rozegrane zostaną 21. lutego o godz. 15:30.

15.02.2015, godz. 17:30 Hannover 96 – SC Paderborn 1:2 (0:0)
Gol1:0 – 66′ Marcelo
Gol1:1 – 73′ Srdjan Lakic
Gol1:2 – 79′ Alban Meha