Eredivisie: Ajax i Feyenoord pewnie zwyciężają

Ajax Amsterdam i Feyenoord Rotterdam zgodnie pokonały niżej notowanych rywali w meczach 26. kolejki holenderskiej Eredivisie. Piłkarze Ajaxu, niestety bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika, pokonali u siebie SBV Excelsior 1:0. Feyenoord wygrał także na własnym stadionie 3:0 starcie z NAC Breda.

Ajax Amsterdam był w starciu z Excelsiorem zdecydowanie lepszą drużyną. Podopieczni trenera de Boera stwarzali kolejne podbramkowe sytuacje, ale ich problemem był brak skuteczności. Goście bronili się, czasami dość rozpaczliwie, aż do 83. minuty, kiedy to gola dającego zwycięstwo gospodarzom zdobył El-Ghazi. Faktem dokumentującym przewagę Ajaxu jest statystyka z posiadania piłki w pierwszej połowie. Przyjezdni zanotowali jedynie 28% czasu przy piłce.

Ajax pozostał wiceliderem tabeli ze stratą 11. punktów do lidera z Eindhoven. Excelsior plasuje się na 13. pozycji.

08.03.2015, godz.14.30, Eredivisie, 26. kolejka: Ajax Amsterdam – SBV Excelsior 1:0(0:0)

Gole:

Gol 1:0 – 83′ El-Ghazi

Feyenoord Rotterdam pewnie ograł NAC Breda 3:0. Gospodarze ustawili sobie mecz już w pierwszych minutach gry. Gola na 1:0 w 10. minucie strzelił Immers. Goście niemal przez całe spotkanie prezentowali się słabo i nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vermeera. Dwa gole przypieczętowujące dobry występ Feyenoordu zdobył w drugiej części meczu te Vrede.

Feyenoord plasuje się obecnie na 3. miejscu w tabeli. Breda ciągle musi bronić się przed spadkiem, obecnie piłkarze NAC zajmują przedostatnią lokatę.

08.03.2015, godz.14.30, Eredivisie, 26. kolejka: Feyenoord Rotterdam – NAC Breda 3:0(1:0)