Emerson Royal może opuścić Tottenham Hotspur. Dołączy do ekipy Cristiano Ronaldo?

Emerson Royal

Fot. Tottenham Hotspur

Emerson Royal wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym.

Emerson Royal, obrońca Tottenhamu Hotspur, znalazł się na radarze zarówno Bayernu Monachium, jak i saudyjskiego klubu Al-Nassr, którego gwiazdą jest Cristiano Ronaldo.

W poszukiwaniu wzmocnień

Bayern Monachium rozgląda się za ewentualnym zastępcą dla Joshuy Kimmicha, którego odejście z klubu jest coraz bardziej prawdopodobne. Zdaniem hiszpańskiego dziennika Sport, niemiecki gigant jest gotów zainwestować w Royala, którego Tottenham wycenił na 29 milionów euro. Royal, który dołączył do Spurs z FC Barcelona, mógłby w Bayernie ponownie spotkać się z byłymi kolegami z drużyny, w tym z takimi graczami jak Eric Dier czy Harry Kane.

Z kolei Al-Nassr nie rezygnuje z prób pozyskania brazylijskiego obrońcy. Po nieudanej ofercie zimą, klub z Arabii Saudyjskiej jest gotów do kolejnego podejścia. Royal w obecnym sezonie pełnił rolę uniwersalnego zawodnika w linii obrony Spurs, często zasiadając jednak na ławce.

Potrzeby Tottenhamu

Tottenham, przygotowując się do intensywnego okresu letnich transferów, liczy na to, że sprzedaż Royala przyniesie znaczące środki finansowe, które zostaną przeznaczone na wzmocnienie składu. Z uwagi na nadchodzące wyzwania, w tym grę w europejskich pucharach, menedżer Ange Postecoglou jest świadomy potrzeby umocnienia zespołu.

Royal w tym sezonie wystąpił w 23 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich jedną bramkę. Dla “Kogutów” gra od lata 2021 roku. Ma na koncie także dziesięć meczów w reprezentacji Brazylii.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.