El Shaarawy jednak powróci na Stadio Olimpico?

Getty Images

Stephan El Shaarwy znów może zagrać w Serie A. Kwestia jego powrotu do Romy pojawiła się latem, lecz wówczas do transferu nie doszło. Temat ostatecznie nie upadł, a rozmowy mają zostać wznowione w trakcie zimowego okna transferowego.

Powrót El Shaarawy’ego do stolicy Włoch stanowi coraz bardziej realny scenariusz. 28-latek w zasadzie był już jedną nogą ponownie w Romie, lecz na przeszkodzie stanęły kwestie proceduralne i ostatecznie zabrakło czasu, aby dopiąć wszelkich szczegółów. Wiele jednak wskazuje, że El Shaarawy wkrótce zakończy azjatycką przygodę. Na sam transfer od dłuższego czasu naciska sam zawodnik.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Włoch obecnie reprezentuje barwy chińskiego Shanghai Shenhua, do którego przeniósł się latem 2019 roku. Chiński klub wyłożył na ten transfer 16 milionów euro, a El Shaarawy podpisał trzyletnią umowę. Bardzo szybko zaczęto jednak spekulować nad jego  powrotem do europejskiej piłki, a pobyt w Chinach nie spełniał oczekiwań samego zawodnika. W obecnej drużynie odnotował jak dotąd 19 występy, w których zdobył cztery bramki i trzy asysty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skrzydłowy będzie mógł poprawiać swoje statystyki w zespole ze Stadio Olimpico. Dla Romy wystąpił łącznie 139 razy, zdobywając 40 bramek dokładając 25 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.