el. MME: Dorna powołał na Turcję

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski, Marcin Dorna wysłał powołania na eliminacyjny mecz Mistrzostw Europy 2015 do lat 21 z Turcją. Mecz odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 20:30 na Pepsi Arenie w Warszawie.

Bramkarze:
Michał Szromnik (Arka Gdynia), Jakub Szumski (Piast Gliwice), Filip Bednarek (Twente Enschede).

Obrońcy:
Mateusz Cichocki (Legia Warszawa), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Mateusz Lewandowski (Pogoń Szczecin),  Adam Pazio (Lechia Gdańsk), Seweryn Michalski (KV Mechelen).

Pomocnicy:
Michał Chrapek (Wisła Kraków), Damian Dąbrowski (Cracovia), Dominik Furman (Legia Warszawa), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Michał Żyro (Legia Warszawa), Rafał Wolski (Fiorentina), Sebastian Mrowca (Energie Cottbus), Paweł Wszołek (Sampdoria Genua).

Napastnicy:
Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen), Kacper Przybyłko (1.FC Koeln)

Pierwsze grupowe spotkanie Polacy wygrali z Maltą 2:0 po bramkach Milika (85 minuta) i Chrapka (90 minuta). Kolejnym rywalem w grupie 7 “młodych Orłów” będą Szwedzi szóstego września.

Do następnej rundy awansują zwycięzcy dziesięciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. Turniej finałowy młodzieżowych Mistrzostw Europy odbędzie się w 2015 roku w Czechach.

źródło: pzpn.pl/własne