El. LM: “Czerwone Diabły” bliżej powrotu do elity

Po pierwszych meczach IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów największy krok w kierunku gry w europejskiej elicie postawił Manchester United. “Czerwone Diabły” za sprawą dwóch trafień Memphisa Depay’a i gola Marouane’a Fellainiego wygrali 3:1 z Club Brugge, które mogło się cieszyć jedynie z samobójczego trafienia Michaela Carrika.

Aż w trzech meczach padł wynik 1:0. Takim stosunkiem bramek BATE Borisów pokonało Partizan Belgrad, Lazio Rzym wygrało z Bayerem Levenkusem, a FK Astana dość niespodziewanie okazało się lepsze od APOELu Nikozja, w którym cały mecz rozegrał znany z gry w Legii Warszawa – Inaki Astiz, w przerwie na boisku zameldował się Mateusz Piątkowski, a od 63. minuty grał Semir Stilić. Sporting Lizbona 2:1 pokonało CSKA Moskwa. Kolejne mecze w środę.

BATE Borysów – Partizan Belgrad 1:0 (0:0)
1:0 – Michaił Gordejczuk 75

Czerwona kartka: Marko Jevtović (Partizan) /45+1′ – za drugą żółtą/

Lazio Rzym – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
1:0 – Balde Diao Keita 77′

Manchester United – Club Brugge 3:1 (2:1)
0:1 – Michael Carrick (sam.) 8′
1:1 – Memphis Depay 13′
2:1 – Memphis Depay 43′
3:1 – Marouane Fellaini 90+4′

Czerwona kartka: Brandon Mechele (Club Brugge) /80′ – za drugą żółtą/

Sporting Lizbona – CSKA Moskwa 2:1 (1:1)
1:0 – Teofilo Gutierrez 12′
1:1 – Seydou Doumbia 40′
2:1 – Islam Slimani 82′

W 27. minucie Seydou Doumbia (CSKA) nie wykorzystał rzutu karnego. Rui Patricio obronił.

FK Astana – APOEL Nikozja 1:0 (1:0)
1:0 – Baurzhan Dzholchiyev 14′